Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Cash Hızlı Yükselip Sert Düştü

Bitcoin blok zincirinde yapılan boyutlandırma işlemi sonrasında ortaya çıkan bitcoin cash, hızlı yükselip sert düştü. İşte detaylar;
Bitcoin Cash Hızlı Yükselip Sert Düştü

Bitcoinde blok zinciri boyutlandırma için yapılan bölünme işlemi sonucunda ortaya çıkan bitcoin cash, kripto para dünyasına hızlı bir başlangıç yaptı. Hatta en yüksek piyasa değerine sahip 3. kripto para olmayı başardı. Ağustos ayının başından itibaren yükselişini güçlü bir şekilde sürdürdü. Ama tam 20 günün sonunda sert bir düşüşle karşılaştı.

Bitcoin cash 20 günde % 133 oranında değer kazandı ve 300 dolardan 700 dolara kadar yükseldi. Hafta sonunda da 942 doları gördü.

Bitcoin Cash 20 Günde % 133 Arttı

Zirveyi gördükten sonra % 20 oranında sert bir düşüş gerçekleştiren bitcoin cash, 579 dolara kadar geriledi. Pazartesi günü adeta çakılan kripto para, Güney Kore’den gelen taleple yükselmişti.

Pazartesi Günü Sert Düştü

Piyasa değeri bakımından üçüncü sıraya yükselen bitcoin cash, bölünme sonrasında hızlı bir yükseliş kaydetmişti. Yoğun taleple birlikte yükselen kripto para, Coinmarketcap kayıtlarına göre Güney Kore’deki talebin ciddi oranda artmasından destek bulmuştu.

Pazartesi günü sert bir düşüş göstermesine rağmen, Ağustos ayının başından bu yana % 110 oranında yükseliş kaydetmiş oldu.

Ağustos Başından Bu yana % 110 Arttı

Uzmanlar bitcoin cashde kar satışları olduğunu tahmin ediyor. Blockchain Global’den Sebastian Quinn Watson, Business Insider’a yaptığı konuşmada borsalarda bitcoin cashin daha fazla işlem gördüğüne dikkat çekti. Ayrıca spekülasyonların bitcoin cashdeki fiyat artışını tetiklediği düşünülüyor.

Büyük bankalar, spekülatörler ve uzun vadeli yatırımcılar ise bitcoin tahminlerini yukarı yönlü revize etmeye başladı. Goldman Sachs gibi dev isimler de bu listede yer alıyor.

Bitcoinin Daha da Yükseleceği Düşünülüyor

Bitcoinin 4500 – 4800 dolar civarında bir direnç seviyesiyle karşılaşacağı ve bu seviyelerden sonra rallisini sürdüreceği konusunda fikir birliği sağlanmış durumda.

Bitcoinde Rallinin Süreceğine Dair Görüşler

Pantera Capital Management yetkilisi Paul Veradittakit, Fundstrat Global Advisors yetkilisi Tom Lee ve GFI Group Inc’den John Spallanzani ise bitcoinin yılsonuna kadar 6000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Standpoint Research çalışanı Ronnie Moas ise 2018 yılında bitcoinin 7500 dolara doğru yükseleceğini düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum