Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Cash Fiyatı Yeni Yükselişe Hazır! Analistler Ne Diyor?

Bitcoin Cash fiyatı bir haftada yüzde 16 artış göstererek yukarıya doğru yeni bir ralli hazırlığına başladı. Detaylar haberde;
Bitcoin Cash Fiyatı Yeni Yükselişe Hazır! Analistler Ne Diyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’de yaşanan çatallaşma sonucu oluşan kripto para birimi Bitcoin Cash son günlerin iyi performans sergileyen kripto varlıklarından biri olarak dikkat çekiyor. Analistlere göre Bitcoin Cash fiyatı bir haftada yüzde 16 arttıktan sonra yukarıya doğru yüzde 38.51’lik yeni bir yükseliş hareketine hazırlanıyor.

FXStreet analistlerine göre Bitcoin Cash (BCH) fiyatı, genel yükselişe geçen kripto para piyasasının desteğiyle birlikte yeni bir patlamanın eşiğinde görünüyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Cuma günü yüzde 4.80’lik bir hareketin ardından 21.200 doları aştı. Kripto piyasası çoğunlukla yeşil renkte ve Ethereum ticareti 1.660 dolar seviyelerinde gerçekleşiyor.

BCH’de Yükseliş Belirtileri!

BCH ise bu ortamda yükseliş kademesini 158 dolara ilerletmeyi dört gözle bekliyor, ancak öncelikle alıcıların 125 dolardaki direnci aşması gerekiyor.

Kripto piyasasındaki büyük düşüşlerin ardından Haziran ayında 95 dolar seviyesinde olan BCH, ardından yaşadığı toparlanma ile birlikte Temmuz ayı sonlarında fiyatını yukarıya çekti.

GCM Yatırım Banner

Olumsuz küresel ekonomik koşulların neden olduğu satın alma baskısının olmaması, kripto pazarında yaygın bir geri çekilmeye yol açtı ve BCH de bu durumdan kendini kurtaramadı.

Analist John Isige’ye göre aşağıdaki günlük grafikte görüldüğü gibi uzun süreli bir düşüş trendi, boğaların sık sık yaptığı tersine çevirme girişimlerini bastırdı. Alçalan bir kama deseninin oluşumu ise sonunda Bitcoin Cash’in sıkıntılarının sonunu işaret edebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Analist, Alçalan Takoz (Kama) Formasyonuna Dikkat Çekti

Isige, oldukça yukarı yönlü olan ve genellikle uzun süreli bir düşüş trendinin sonunu veya bir yükseliş trendinin devamını işaret eden alçalan kama modelinin oluşumuna dikkat çekti.

Ancak, bir yükseliş kırılmasını doğrulamak için bu formasyonun görünümünden daha fazlası olması gerekiyor. Bu nedenle tüccarlar, Bitcoin Cash’de görüldüğü gibi, fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıkana kadar long pozisyonları tetiklemeyi geciktirmelidir.

BCH kama modelinin üzerindeki merdiveni tırmanırken, 164 dolara yüzde 38.51’lik bir hareket öngörülüyor. Bu kâr hedefi, formasyonun en geniş noktaları arasındaki mesafeye eşittir ve 114 dolarlık kırılma noktasının üzerinde tahmin edilir.

Bunun yanı sıra Hareketli Ortalamanın Yakınsaması / Iraksaması (MACD) ve Yönlü Hareket Endeksi (DMI) göstergeleri, son zamanlarda önemli olumlu sinyalleri gösterdikten sonra Bitcoin Cash fiyatındaki yükseliş görünümünü güçlendiriyor.

IntoTheBlock’un IOMAP modelinde vurgulandığı gibi, Bitcoin Cash fiyatı, sağlam desteğin üzerinde yer alıyor. Aşağıdaki tablodan yaklaşık 441.000 adres, 114 ile 117 dolar arasında yaklaşık 139.400 BCH satın aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Bu aralıktaki yatırımcılar, Bitcoin Cash’in 164 dolara potansiyel hareketini istikrarlı bir şekilde desteklediği sürece, kısa vadeli bir trend dönüşü zararlı olmayacaktır. Ayrıca aynı model, zayıflayan direnci ortaya koyuyor. Bu durum, yükseliş trendini daha da güçlendirebilecek bir durumdur.

Bununla birlikte, ani geri çekilmelerden kaçınmak için dikkatli olunmalıdır. 100 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde bir günlük mum çubuğu, boğaların fiyat üzerindeki etkisini pekiştirmek için uzun sürecek. Tersine, fiyat günü hareketli ortalamanın üzerinde kapatamazsa, BCH genel baskıya boyun eğecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.