Paylaşım

Bitcoin Cash Dünyanın En Büyük 4. Kripto Parası Oldu


 

Bitcoin cash işlem hacmini yüzde 38 oranında artırarak, dünyanın en büyük dördüncü kripto parası oldu. Litecoini geride bırakan bitcoin cash ile ilgili detaylar şu şekilde;

Bitcoinin geçirdiği bölünme sonrasında hayatımıza giren ve piyasaya hemen ayak uyduran bitcoin cash, şimdi de ilk 3’e girmeye hazırlanıyor. İşlem hacmi bakımından litecoini geride bırakan bitcoin cash, dördüncü sıraya yerleşmeyi başardı. Ayrıca son 24 saat içerisinde yüzde 8‘den fazla değer kazanarak 1281 dolardan işlem gördü.

Coinmarketcap verilerine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto parası olan bitcoin cash, son 24 saatte hızlı bir yükseliş kaydetti.

Bitcoin Cash Son 24 Saatte Yükseldi

Fiyatları düşen kanalda devam etmesine karşın, Pazar günü görülen düşük seviyelerinden toparlanmaya geçti. İşlem hacmini ise yüzde 38 oranında artırarak, dördüncü sıraya yerleşti. Pazar günü 1143 doları görmesi, alım fırsatı olarak değerlendirildi.

BCH en yüksek seviyesini 18 Şubat tarihinde 1641 dolar ile kaydetmişti ve ardından yüzde 22 düşüş yaşanmıştı.

18 Şubat Zirvesinden Yüzde 22 Düştü

Bitcoin cash en düşük seviyesini ise 6 Şubat tarihinde 764 dolar ile kaydetmişti. Hala bu seviyenin üzerinde olması, yükseliş beklentilerinin devam etmesinin en önemli nedeni olarak görülüyor. Bitcoin cash grafiği incelendiği zaman 6 Şubat’ta kaydedilen düşük seviyeden sonra toparlanmanın yaşandığı ve 10 gün önce baş – omuz oluşumunun gözlendiği anlaşılıyor.

Bitcoin cash Cumartesi günü ise 1129 dolardan gelen satışlarla düşüş eğilimini güçlendirmişti.

BCH Cumartesi Düşüş Eğilimine Girdi

Pazar günü başlayan alımlar ise hem fiyatın yükselmesini hem de işlem hacminin artmasını sağladı. Bu sayede bitcoin cash, kripto para piyasasında hala var olduğunu insanlara bir kere daha hatırlatmış oldu. Ama bitcoin cashin 50 günlük hareketli ortalaması ile 100 günlük hareketli ortalaması, düşüş eğilimine ve ayı piyasasına işaret ediyor.

Bitcoin cash için direncin 1520 dolar olduğu konuşulurken, psikolojik direncin 2000 dolar olduğu biliniyor.

BCH Direnç Seviyeleri

Bu seviyelerin kırılması durumunda da 20 Ocak’ta kaydettiği 2110 doların yeniden görülme ihtimali artıyor. Bir diğer durum ise fiyatların düşen kanal içerisinde hareket etmesi ve 1000 doların önemli bir destek seviyesi olmasıdır. Eğer bu seviye görülecek olursa 6 Ocak gününde kaydedilen 758 – 764 dolar bandı da görülebilir.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın