Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Cash Bu Kategoride Litecoin ve ETH Classic’i Geçti!

Bitcoin blockchain'inden ayrılarak oluşturulmuş kripto para birimi Bitcoin Cash için gelen bazı veriler dikkat çekti! Detaylar haberde;
Bitcoin Cash Bu Kategoride Litecoin ve ETH Classic’i Geçti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin sisteminin kullanmış olduğu blockchain üzerinden ayrılarak oluşturulmuş Bitcoin Cash (BCH) için kripto madenciliği veri sağlayıcısı CoinWarz’dan gelen son veriler dikkat çekti. Bitcoin Cash’in merkeziyetsizlikte Litecoin (LTC) ve Ethereum Classic’i (ETC) geride bıraktığı görüldü.

Ademi merkeziyetçilikte bu rakiplerinden daha üst sıralarda yer alan BCH için balina faaliyetlerinde de olumlu gelişmeler gözlemleniyor. İşte dikkat çekenler…

BCH, LTC ve ETC’yi Geride Bıraktı!

Bitcoin Cash, daha öne çıkmış haldeki muadilleri tarafından büyük ölçüde gölgede bırakılmış olsa da büyük bir takipçi kitlesini elinde tutmayı başardı. Bunun yanı sıra, merkeziyetsizlik söz konusu olduğunda da olması gerekenden daha az değer verilen kripto para birimleri arasında gösterilmekte.

Son gelen verilere bakıldığında ise Bitcoin Cash’in ademi merkeziyet cephesinde oldukça iyi bir gidişata sahip olduğu görülüyor. Daha yüksek hash oranı, genellikle Proof of Work (PoW) ağları için iyi bir merkeziyetsizlik ölçüsü olarak kabul edilir ve aynı zamanda daha yüksek ağ güvenliği anlamına gelir.

BCH hash oranı son üç aydır 1 EH/s seviyesinin üzerinde. Haber yazımı itibarıyla hash oranı 1.78 EH/S’e kadar yükselmişti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Coinwarz

Litecoin’in en son hash oranı rakamı 716.06 TH/S olarak gelirken, ETC’nin hash oranı haber yazımı esnasında 107.13 TH/s idi. Bu arada 1 EH/S’nin, 1 TH/S’den bir milyon kat fazla olduğunu belirtmek gerekir.

Bu tablo, Bitcoin Cash’in hash oranı açısından Litecoin ve Ethereum Classic’ten çok daha iyi performans gösterdiğini ortaya koymakta. Bu bulgulara rağmen, Bitcoin Cash’in hash oranı, Bitcoin’in 355.37 EH/S hash oranından daha düşük. Dolayısıyla BTC bu konuda hala lider konumda.

Buna rağmen, Bitcoin Cash, BTC’den daha yüksek bir blok boyutuna sahiptir ve bu, daha yüksek bir TPS’yi kolaylaştırır. Bu nedenle bazıları için eşler arası ödeme olarak BCH, Bitcoin’den daha çok tercih edilen bir seçenektir.

Bitcoin Cash Fiyat Hareketi

Bitcoin Cash, amiral kripto para birimi Bitcoin’e kıyasla hala çok düşük değerdedir, ancak her iki dijital varlığın da benzer bir sirkülasyonu ve maksimum arzı mevcuttur.

Bitcoin Cash, haber yazımı itibarıyla Şubat ayının en yüksek seviyelerinden yüzde 25’e yakın aşağı seviyede olmak üzere 120 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, mevcut haftalık düşük seviyesi olan 105.05 dolardan yukarı yönde hareket ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BCH’nin fiyat hareketi, kripto pazarındaki genel hareketler doğrultusunda ilerliyor. Ancak, Bitcoin Cash’in büyük bir geri dönüş elde etme olasılığı daha mı yüksek? Şimdiye kadar, son sıçrama önemli balina birikimi ile desteklenmiş durumda.

1 milyondan fazla BCH’ye sahip olan en yüksek adres kategorisindeki balinalar, bakiyelerine ekleme yapmaya devam ediyor. Benzer durum 1.000 ila 100.000 BCH kategorisindeki adresler için de geçerli duruyor. Bu adresler 9 Mart’tan bu yana varlıklarını artırdı ve düşüşü satın almış oldular.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Birikime rağmen, 100.000 ila 1 milyon BCH kategorisindeki adreslerin bir miktar satış baskısına katkıda bulunduğu da gözlemleniyor.

Bitcoin Cash’in hareketsiz dolaşım metriği ise son satış sırasında önemli miktarda kripto para biriminin el değiştirdiğine işaret ediyor.

Diğer yandan, işlem hacmi 9 Mart itibarıyla aktivitede bir artışa işaret etti. Bu gözlem, fiyat dip seviyeye vurduğunda gözlemlenen satın alma faaliyetinin akışını doğrular nitelikteydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.