Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Büyük Hareket Beklentisi: Fiyat Düşebilir

Tanınmış analist Decentrader Bitcoin’de volatilitenin artacağını düşünüyor. Analist önümüzdeki günlerde düşüş olabileceğini belirtti.
Bitcoin’de Büyük Hareket Beklentisi: Fiyat Düşebilir
Yorum

Bitcoin bir süredir yatay bir aralık içerisinde hacimsiz hareket ediyor. Ancak önümüzdeki hafta içerisinde Bitcoin’de büyük bir hareket gelebilir. DecenTrader, Bitcoin’de aşağı yönlü bir hareket olabileceğini düşünüyor.

Analist Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın piyasalar üzerindeki etkisini takip ettiğini ve önümüzdeki hafta içerisinde iki yöne de sert hareket yaşanabileceğini kaydetti. Mevcut ortam nedeniyle belirsizlik olduğunu söyleyen analist, daha sürdürülebilir bir hareket için sabırsızlandığını belirtti.

Analist kısa vadede ise Bitcoin’de büyük hareket öncesi geri çekilme olabileceğini düşünüyor. Decentrader’e göre bu düşüş 37.500 dolar seviyesine kadar olabilir. Son 3 hafta sonunda Bitcoin’de geri çekilmeler olduğunu hatırlatan Decentrader, bu hafta sonunda da benzer bir hareketin görülebileceğini söyledi.

BTC - S&P500 ve Nasdaq korelasyonu
Kaynak: DecenTrader

Filbfilb, Rusya-Ukrayna savaşı boyunca BTC’nin geleneksel pazarlar ile birlikte hareket ettiğini ve kripto para biriminin belirsiz zamanlarda riskli bir varlık olarak kaldığını kaydetti.

Fiyatın şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kaldığını söyleyen analist, yükseliş için buranın üzerinde haftalık kapanışlar görülmesi gerektiğini kaydetti. Bitcoin halihazırda günlük tabloda 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde ve 40.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC haftalık grafik
Kaynak: DecenTrader

Bu arada bir makro tetikleyicinin Bitcoin için daha önemli bir baskı yaratabileceğine dair endişeler, önümüzdeki orta vadeli aralığın aşağı yönlü önemli bir oynaklık olabileceği algısını yaratıyor.

Enflasyonist baskılar, devam eden Ukrayna-Rusya çatışmasına verilen tepkiler ve dolar, euro gibi fiat para birimlerinde yaşanan hareketlerin, BTC’yi etkileyeceği belirtiliyor. Analistler, Bitcoin’in altının yanında hala zirveye çıkabileceğini ancak sürecin acı verici olabileceğini düşünüyor.

Filbfilb BTC’nin olumsuz fonlama oranı ve piyasadaki genel hissiyata karşı bir miktar güç gösterdiğini ancak FED tarafından yapılan oran artışları ve planlanan daraltma, kısa vadede likidite sorunları yaratabileceğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%