Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Büyük Düşüşe Rağmen Boğa Koşusunun Henüz Bitmediği Söylendi

CNBC'den Brian Kelly, tarihsel verilerden yararlanan farklı bir metriğe atıfta bulundu.
Bitcoin’deki Büyük Düşüşe Rağmen Boğa Koşusunun Henüz Bitmediği Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz ay 64.800 dolar seviyelerine ulaşarak tüm zamanların en yükseğini test etti. Bu seviyeden sonra büyük bir düzeltme gören BTC, 30.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Yaşanan bu büyük düzeltme sonrası kripto para piyasalarındaki belirsizlik ortamı sürüyor.

Analistler bundan sonraki trendin nasıl olacağına dair tahminler yapmaya devam ediyor. CNBC’den Brian Kelly, Bitcoin’daki belirsiz durumla ilgili, boğa koşusunun henüz bitmediğini düşünüyor. BTC zirveden dip noktaya %54’lük bir düşüş yaşadı. Kelly bu düşüşün kısa vadeli yatırımcıları korkutmak için yeterli olduğunu belirtiyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: TradingView

Analist beklenen adres büyümesine kıyasla Bitcoin adres büyüme oranına atıfta bulunarak boğa durumuna dikkat çekiyor. Fiili adres büyümesinin sabit kaldığını belirten Kelly, beklenen adres büyümesinin yavaşladığını kaydetti.

Analist adreslerde benzer bir farklılığın en son Mart 2020’de olduğunu hatırlattı. Ortaya çıkan fiyat hareketi 13 ayda %1,750’lik bir hareket gördü ve 65 bin dolara ulaştı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini gören BTC’nin %54’lük hızlı bir düşüş yaşaması, birçokları için boğa koşusunun sona erdiğini göstermek için yeterli bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Bazı analistler bu sefer kurumsal paranın etkisiyle daha büyük boğa koşularının olabileceğini düşünüyor. Bitcoin yazım itibariyle 37.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu