Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Borsalardan Çıkıyor: Arz 2018 Sonrası En Düşük Seviyede

Bitcoin’in kripto para borsalarındaki arzı azalmaya devam ediyor. Veriler yeni bir düşük seviyeyi ortaya koydu.
Bitcoin Borsalardan Çıkıyor: Arz 2018 Sonrası En Düşük Seviyede
Yorum

Bitcoin ve kripto paralar tarihinin en sert düzeltmelerinden birini yaşarken, yatırımcılar varlıklarını borsalardan dışarı taşımaya devam ediyor. Veriler merkezi borsalardaki Bitcoin arzının 2018’den bu yana en düşük seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Santiment, Bitcoin’in tüm arzının sadece yüzde 9,3’ünün borsalarda olduğunu bildirdi. Aynı dönemde borsalardaki Tether (USDT) arzında da keskin bir artış kaydedildi. Toplam USDT arzı borsalarda yüzde 38,4’e ulaşarak son iki yılın en yüksek seviyesi görüldü.

BTC ve USDT borsa arzı
Kaynak: Santiment

Santiment borsalardaki BTC arzının azalması ile ilgili olarak, gelecekteki satış baskısının sınırlı olacağını gösterdiğini belirtiyor. Bitcoin ve kripto paraların borsalardan, soğuk cüzdanlara aktarılması, yatırımcılarda yükseliş beklentisini artıran bir gelişmedir.

Bu aktarımlar BTC sahiplerinin varlıklarını satmayacağını düşündürür. Santiment’in raporu, Bitcoin’in son haftalardaki sert kayıplarının ardından geldi. Kripto para birimi geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Fiyat geçen hafta 17.700 dolara kadar geriledi. Buradan kayıplarını geri almaya çalışan kripto para birimi, yazım itibarıyla 20.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC tarihi zirvesinden yaklaşık yüzde 70 aşağıda duruyor. Fiyattaki düşüş, küresel piyasalardaki durgunluk endişeleri ve merkez bankalarının faiz artırımlarının ardından gerçekleşti.

Dünyanın önde gelen bankaları küresel piyasalardaki durgunluk riskine dikkat çekerek, Bitcoin için daha fazla kayıp uyarısında bulundu. Son olarak Citibank, küresel piyasalardaki durgunluk riskinin yüzde 50 olduğunu bildirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu