Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Boğaları Hafta Sonuna Doğru Ateşlendi! Fiyat Ne Olacak?

Öncü kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı, hafta sonu yaklaşırken hareketlilik göstermeye başladı. Fiyat nerelere gidebilir? Detaylar haberde;
Bitcoin Boğaları Hafta Sonuna Doğru Ateşlendi! Fiyat Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu öncesinde yukarı yönlü sinyaller verirken Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi altcoinlerde de benzer durum gözlemleniyor. Kripto analisti Lockridge Okoth’a göre tüm bunlar, piyasada dalgalanma devam ederken boğaların ateşlendiğine işaret ediyor.

Analist, bu durumun aynı zamanda boğa tuzağına yakalanmamak için dikkatli olunması gerektiğinin de bir işareti olduğunu ifade etti.

BTC Fiyatı Öncelikle Yüzde 5’lik Artışa Göz Kırpıyor

BTC fiyatındaki toparlanma rallisinin, Eylül ortalarında 25.114 dolar seviyesinden sıçradıktan sonra devam ettiğini söyleyen Okoth, fiyatın şu anda birden fazla başarısız denemenin ardından 28.096 dolar engelini test ederken 27.350 dolardaki 100 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) nedeniyle aşağıdan güçlü bir destek aldığına dikkat çekti.

Bitcoin fiyatının 28.096 dolar direncini kırması halinde yüzde 5‘lik çıkışla 29 bin dolar psikolojik seviyesindeki arz bölgesine tırmanabileceğini belirtti.

Olası Yükseliş 31.058 Dolara Kadar Gidebilir!

Bu direnç bölgesinin kararlı bir şekilde destek alanına çevrilmesinin ise 30 bin dolarlık psikolojik seviyeye giden yolu temizleyeceğinin ve yükselişin 31.508 dolar noktasına kadar uzanma ihtimalinin oluşabileceğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu senaryonun, mevcut seviyelerin üzerinde yüzde 13‘lük bir hareket anlamına geleceği bilgisini verdi.

Bitcoin Fiyat Seviyeleri 07 Ekim 2023
Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksinin (RSI) 50’nin üzerinde kalmaya devam ederken yukarıya doğru ilerlemeye hazır göründüğünü, bu arada Müthiş Osilatör (AO) göstergesinin pozitif bölgede kalarak BTC’nin yukarı yönlü potansiyelini artırdığını sözlerine ekledi.

Düşüş Senaryosu Gerçekleşirse Ne Olur?

Düşüş senaryosunu da ele alan Okoth, 28.096 dolar direncinden gelebilecek çok sayıda reddin ardından, Bitcoin fiyatının geri çekilebileceğine değindi.

Bu durumun BTC’yi 100 günlük EMA’nın altına 27.349 dolara ya da 50 ve 200 günlük EMA’yı sırasıyla 27.054 dolar ve 26.990 dolar seviyelerinde kaybetmeye kadar düşürebileceği uyarısında bulundu.

Olumsuz senaryoda 26 bin dolar psikolojik seviyesinin yeniden test edilmesinin mantıklı görüneceğini, bunun sadece yükseliş tezini geçersiz kılmakla kalmayıp aynı zamanda 25.114 dolar destek bölgesini test etmek için yeni bir düşüş trendi başlatabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.