Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Boğa Piyasasının Ortasında Olduğu Söylendi

Popüler analist Bitcoin’in geçmiş hareketlerini inceledi.
Bitcoin’in Boğa Piyasasının Ortasında Olduğu Söylendi

Bitcoin uzun vadede sürekli değerini artıran en güçlü kripto para birimi olmaya devam ediyor. Belirli zaman aralıkları ile yaşanan düşüş trendleri, ayı piyasasına dönüşebiliyor. Bu durum yatırımcılar için alım fırsatı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında 65.000 dolara yaklaşan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu noktadan düşüşe geçen BTC, geçen zaman içerisinde %50’den fazla değer kaybı yaşadı. Düşüşünü 30.000 dolara kadar sürdüren BTC, an itibariyle 34.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC, Fibonacci destek direnç seviyeleri
Kaynak: Crypto Total Ventures

Bir analist Bitcoin’in geçmiş verilerini analiz etti ve boğa piyasasının ortasında olunduğunu söyledi. Crypto Total Ventures, kral madeni paranın geçmiş hareketini incelerken altın spiral olarak da bilinen Fibonacci aracını kullandı.

Analist tüm oynaklığa rağmen trendin 2012’den bu yana tutarlı bir şekilde ilerlediğini belirtiyor. Fibonacci seviyeleri dikkate alınırsa, tarihsel olarak, BTC bir kez boğa piyasası kapılarını terk ettiğinde aynı seviyeleri tekrar ziyaret etmez.

BTC kısa vadeli Fibonacci seviyeleri
Kaynak: Crypto Total Ventures

Şu anda boğa piyasası için kapılar 13.000 – 16.000 dolar aralığında kapanıyor. Uzun vadeli fiyat hareketine bakıldığında 26.500 doların kritik destek seviyesi olduğu belirtiliyor. Analiste göre Bitcoin’in devam eden hareketi, tarihsel verileriyle tutarlı kalırsa, 26.500 dolar altı seviyeler tekrar görülmeyecek.

Crypto Total Ventures kısa adede 30.000 dolar bölgesinin önemli bir destek aralığı olduğuna dikkat çekiyor. Direnç bölgesi olarak ise 33.000 – 34.000 dolar seviyesinin altını çiziyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum