Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Balinası 1.1 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Aktarımı Yaptı

BTC yükselişinin ortasında balinalar transferlerini hızlandırdı.
Bitcoin Balinası 1.1 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Aktarımı Yaptı

Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve 58.000 dolar direncine kadar geldi. Bu seviyenin temizlenmesi halinde bir sonraki kilit direnç noktası 60.000 dolar olarak görünüyor. BTC’nin yükseliş trendinde olduğu dönemde balinalar transferlerini devam ettiriyor.

Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre, büyük bir BTC adresi 19.000 Bitcoin’i bilinmeyen bir kripto cüzdanına taşıdı. Yapılan transfer işleminde aktarılan Bitcoin’in değeri 1.1 milyar dolar seviyesinde. Bu işlem blockchain.com platformunda kaydedildi.

BTC 1.1 milyar dolar transferi
Kaynak: Whale Alert

Büyük BTC miktarlarının hareketi, bu yılın başından bu yana Bitcoin fiyatındaki artışla birlikte arttı. Kripto para birimi, son 4 ayda yaklaşık %90’a yakın artış yaşadı. Bitcoin’in toplam piyasa değeri son yükselişiler ile beraber 1.06 trilyon dolara kadar çıkmış durumda.

Veriler farklı dijital borsalarda BTC transfer faaliyetlerinde de büyük bir artış olduğunu gösteriyor. Bir balina geçtiğimiz gün yaklaşık 125 milyon dolar değerinde 2.250 Bitcoin’i dijital bir cüzdandan kripto para borsası Coinbase’e taşıdı. Bir BTC balina adresi ise bugün erken saatlerde Xapo’dan kripto borsası Binance’e 47 milyon dolar değerinde 820 coin taşıdı.

Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum, XRP, USDT ve Binance Coin gibi diğer dijital para birimlerindeki balina faaliyetlerinde de artışlar gözlemleniyor. Diğer yandan Bitcoin ve Ethereum’a kurumsal ilgi tarihinin en yüksek seviyelerini yaşıyor.

Son olarak Latin Amerika merkezli e-ticaret firması MercadoLibre, Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Şirket 7.8 milyon dolar BTC alımı gerçekleştirdi. CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık girişleri raporunda BTC yatırım ürünlerinin 442 milyon dolar yatırım çektiği bildirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum