Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Balinaları Kripto Para Varlıklarını Elinde Tutmaya Devam Ediyor

Veriler borsalardaki Bitcoin arzının azaldığını gösteriyor.
Bitcoin Balinaları Kripto Para Varlıklarını Elinde Tutmaya Devam Ediyor

Piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para varlığı olan Bitcoin, balinalar dijital varlıklarını hareket ettirmediğinden ciddi bir likidite kriziyle karşı karşıya. Son 6 ayda Bitcoin’in arzının yalnızca %36’sı hareket yaşandı.

Kripto analiz firması Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, BTC arzının yaklaşık %50’si önceki zirvelerde hareket etti. Ancak mevcut boğa koşusu sırasında Bitcoin arzı yıllar içinde en düşük seviyeye doğru ilerliyor.

Balinalar Varlıklarını Tutuyor

Balinalar Varlıklarını Tutuyor
Kaynak: Glassnode

Bitcoin balinaları büyük transferleriyle bilinirler. Ancak son birkaç ayda, BTC balinaları satışlarını önemli ölçüde azalttı ve bu durum Bitcoin fiyatındaki son artışa önemli katkıda bulundu. Uzmanlara göre yatırımcılar, gelecekte daha büyük kazançlar elde etmek için kripto para varlıklarını elinde tutmayı sürdürüyor.

Boğa piyasalarında eski madeni paralar daha fazla hareket etme eğilimindedir. Bu, ağdaki göreceli daha yeni coin arzını artırıyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.500 dolara ulaştı. BTC 1.07 trilyon dolardan fazla piyasa değeri ile 58.000 dolara yakın seviyelerde işlem görüyor.

Bitcoin’in Piyasa Değeri Önemli

Bitcoin’in Piyasa Değeri Önemli

Piyasa analisti Willy Woo, geçtiğimiz günlerde Glassnode’un verilerini yayınladı ve 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin Bitcoin için güçlü bir destek olduğunu belirtti. Çünkü Bitcoin’lerin yaklaşık %7,3’ünün en son 1 trilyon dolarlık piyasa değeri seviyesinin üzerinde fiyatlarda hareket ettiğini belirtti.

Woo açıklamasında, “Bu oldukça sağlam bir fiyat doğrulaması. 1 trilyon dolar yatırımcılar tarafından zaten güçlü bir şekilde destekleniyor. Bir daha Bitcoin’i bu seviyenin altında görmememiz için önemli bir şans olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

BTC, arz krizinden muzdarip olan tek kripto para birimi değil. Santiment tarafından yayınlanan verilere göre, Ethereum’un önde gelen dijital borsalardaki token arzı 28 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi şu anda 200 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile 1.800 dolara yakın seviyede işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum