Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Balinaları Toplam Arzın %49’unu Elinde Tutuyor

Balinaların elindeki Bitcoin miktarı artmaya devam ediyor.
Bitcoin Balinaları Toplam Arzın %49’unu Elinde Tutuyor

Bitcoin Nisan ve Mayıs aylarında başlayan düşüş trendi ile daha oynak bir yapıya kavuştu. Kripto para biriminin büyük düşüşü nedeniyle büyük hesaplardaki Bitcoin varlıklarının arttığı görülüyor.

Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, 100 ila 10.000 coin tutan Bitcoin balina adresleri şu anda toplam arzın yaklaşık %49’unu elinde tutuyor. Bu hesaplardaki toplam Bitcoin varlığının 9.13 milyon seviyesinde olduğu kaydedildi.

BTC borsa arzı
Kaynak: Santiment

Büyük BTC hesaplarındaki son birikime rağmen, ağdaki genel aktivite Mayıs 2021’den bu yana yavaş kaldı. Glassnode’a göre, toplam aktif BTC adresi sayısı Haziran 2021’de keskin bir düşüş yaşadı.

Balina BTC hesaplarının kripto paralarını dijital borsalardan kripto cüzdanlarına taşımaya başladığından, Bitcoin borsa arz oranında geçtiğimiz ay önemli düşüşler yaşandı.

Haziran 2021’in son haftasında, önde gelen bir Bitcoin cüzdanı 6.713 BTC’yi dijital cüzdandan Xapo’ya taşıdı. Coinbase borsasındaki BTC çıkışları, Temmuz ayının ilk iki haftasında artış gösterdi.

BTC 32 bin dolara düştü
Kaynak: piyasa.paratic.com

Aktif Bitcoin adreslerinin toplam sayısındaki son düşüşe ek olarak, BTC’nin son 30 gündeki token dolaşımı, Ekim 2015’ten bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Bitcoin an itibariyle Çin’den gelen olumsuz açıklamaların etkisiyle düşüşünü hızlandırdı ve 32.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum