Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Balinaları Son 24 Saatte 1.5 Milyar Dolara Yakın Transfer Gerçekleştirdi

Veriler son bir gün içerisinde büyük miktarlarda BTC hareketi olduğunu gösteriyor.
Bitcoin Balinaları Son 24 Saatte 1.5 Milyar Dolara Yakın Transfer Gerçekleştirdi

Kripto para piyasasındaki balinalar, Bitcoin düşüşünün ortasında büyük miktarlarda dijital varlık hareket ettiriyor. Blockchain takipçisi Whale Alert’e göre, sadece 24 saat içinde toplam 1.45 milyar dolar Bitcoin transferi gerçekleştirildi.

En büyük hareket, tek bir işlemde 673,8 milyon dolar değerinde 13.071 BTC olarak kaydedildi. Söz konusu dev Bitcoin sahibi, amiral gemisi kripto varlığını iki bilinmeyen cüzdan arasında transfer etti. Yapılan transfer, hareketin tezgah üstü bir ticaret veya güvenlik amacıyla olabileceğini gösteriyor.

Transferler Tanımlanamayan Cüzdanlar Arasında

Transferler Tanımlanamayan Cüzdanlar Arasında

Bir başka büyük Bitcoin balinası, işlem sırasında, yine bilinmeyen bir cüzdandan diğerine, 387,4 milyon dolar değerinde 7.588 BTC’yi transfer etti. Whale Alert, toplamda var olan en büyük Bitcoin sahiplerinden bazıları tarafından 13 büyük transfer tespit etti ve toplam 41.847 BTC cüzdanlar arasında aktarıldı.

Kaynak: Twitter

İşlemlerin yaklaşık yarısı tanımlanamayan cüzdanlar arasında gerçekleşti. Coinbase’den böyle bir transfer de dahil olmak üzere üç transfer, varlıkları kripto saklama sorumlusu Xapo’ya gönderdi. Başka bir balina, BTC’lerini Xapo’dan Binance’e taşıdı. Coinbase bilinmeyen cüzdanlara iki giden transfer ve Binance’den gelen transfer kaydetti.

Lüksemburg merkezli kripto borsası Bitstamp verilerinde de bilinmeyen bir cüzdana giden büyük bir işleme yapıldığı görülüyor. Tüm bu transferler, Bitcoin’in düşüşe geçtiği saatlerde gerçekleşti. BTC geçtiğimiz günden bu yana 50.000 dolar seviyelerinden 46.500 dolara kadar gerilemiş durumda. BTC’nin günlük grafikteki kaybı yüzde 7’ye ulaştı ve bu durum diğer altcoinlerin de aşağı yönde hareketini hızlandırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum