Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Balinaları Nisan’ın İlk Günü 21.334 BTC’yi Hareket Ettirdi

BTC şu anda 1,1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 60.000 dolar direncine yakın işlem görüyor.
Bitcoin Balinaları Nisan’ın İlk Günü 21.334 BTC’yi Hareket Ettirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin balinaları, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatının önemli bir değer kazanmasının ardından son birkaç günde transfer faaliyetlerini artırdı. Büyük BTC adresleri 1 Nisan’da üç ayrı işlemle 21.334 Bitcoin’i taşıdı. Tüm bu işlemler sadece 2 saat içerisinde gerçekleşti.

Blockchain izleme ve analitik firması Whales Alert tarafından yayınlanan son verilere göre, bir Bitcoin balina adres 12.000 BTC’yi Coinbase borsasından taşıdı. Bir başka anonim kullanıcı ise 420 milyon dolar değerinde 7.134 Bitcoin’i bilinmeyen bir kripto para cüzdanına transfer etti.

Ek olarak, blockchain izleme firması aynı gün bilinmeyen başka bir cüzdandan 2.200 Bitcoin değerinde bir transferin altını çizdi. Tüm transferlerin toplam değeri 1,2 milyar dolar civarında. Yapılan tüm işlemler Coinbase borsasında gerçekleşti. Borsa son 24 saat içerisinde 1 milyar dolardan fazla BTC çıkışı yaşadı.

Kripto balinaları, fiyat dalgalanmalarının ortasında Bitcoin ve Ethereum’u önde gelen kripto borsalarından soğuk cüzdanlara taşıyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi, kurumsal yatırımcıların yoğun talebinin ardından 2 Nisan’da kısa süreliğine 60.000 dolar seviyesine ulaştı.

BTC, 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 59.800 dolara yakın işlem görüyor. Dünyanın ikinci en değerli dijital para birimi olan Ethereum, bugün 2.000 doları geçti. ETH son 7 günde %25’ten fazla artış yaşadı. Ayrıca Whale Alert, bir kripto balinasının 48.399 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdıktan sonra dün anonim bir Ethereum transferi bildirdi. İşlemin toplam değeri yaklaşık 96 milyon dolar olarak görünüyor.

Bitcoin’in fiyatı bu yılın başından bu yana% 110’dan fazla arttı. Veriler Bitcoin’in 2013’ten bu yana en iyi 1. çeyrek performansına ulaştığını gösteriyor. Diğer yandan Ethereum ve Binance Coin gibi diğer dijital para birimlerindeki artış nedeniyle BTC’nin piyasa hakimiyeti düşüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%