Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Balina Faaliyetindeki Düşüş BTC Fiyatını Nasıl Etkiler?

Bitcoin balina faaliyetinde gözlemlenen düşüşün, BTC fiyatı için daha fazla olumsuzluk sinyali verebileceği belirtiliyor. Detaylar haberde;
Bitcoin Balina Faaliyetindeki Düşüş BTC Fiyatını Nasıl Etkiler?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin fiyatında geçen ay boyunca düşüş gözlemlendi. Bu tablo, dijital varlık fiyatlarının FTX çöküşü öncesi seviyelere döndüğü oldukça yükseliş gösteren Ocak ayının hemen ardından oluştu. Peki, düşüş trendi sona geliyor mu?

Momentum, satışların sona erebileceğinin sinyalini verse de BTC balina faaliyetlerindeki azalış, mevcut düşüş trendinin sonu olmadığı anlamına gelebilir.

Bitcoin Balina Sayısı 2019 Seviyelerine Düştü

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre Şubat ayı başlarında, 1.000 BTC’den fazla tutan cüzdanlar olarak bilinen Bitcoin balinalarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunu, fiyatı altı ayda ilk kez 25.000 dolar seviyesini aşan dijital varlık için yüzde 70’lik etkileyici bir ralli izledi.

Bununla birlikte, 1.000 veya daha fazla BTC tutan balina sayısının azalmasıyla daha fazla olumsuzluk yaşanabilir.

Santiment, bu sayının Şubat ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek rakamı olan 2.489’dan, toplam 378 cüzdanın balina statüsünü kaybetmesiyle üç yılın en düşük seviyesine düştüğünü belirtiyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Yıllık en yüksek seviyesi olan 2.266 cüzdandan şu anda 1.000 BTC veya daha fazlasını tutan yalnızca 2.011 cüzdan bulunuyor.

Balinalar Fiyatı Düşürecek mi?

Bitcoin balina cüzdanlarının bakiyelerindeki azalma, piyasadaki mevcut düşüş trendini açıklayabilir. Genellikle, yatırımcılar varlıklarını azalttığında, onları sattıkları anlamına gelir ve büyük balinaların milyonlarca dolar değerinde dijital para satmasının piyasa üzerinde kesinlikle bir etkisi olacaktır.

Ek olarak, büyük BTC balinalarının sayısındaki düşüş, ağda daha fazla merkeziyetsizleşmeye işaret edebilir. Bu nedenle, kısa vadede dijital varlığın fiyatı için olumsuz sonuçlansa da uzun vadeli olumlu etkilerinden söz edilebilir.

Yeni Bir Dip Gelir mi?

Sonuç olarak, balina cüzdan sayısındaki düşüş de gösteriyor ki eğer henüz Bitcoin için dip oluşmamışsa 2024’teki bir sonraki yarılanmadan önce daha düşük seviyeler test edilebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Amiral kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 0.55 düşüşle haber yazımı itibarıyla 23.400 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın