Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Arzı %44.5 ile Son Beş Ayın En Düşüğünü Gördü

Bitcoin tutucuları varlıklarını tutmaya devam ediyor.
Bitcoin Arzı %44.5 ile Son Beş Ayın En Düşüğünü Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin tarihinin en sert düzeltmelerinden birini yaşadı ve 64.800 dolardan 30.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Buna rağmen 2019 yılından itibaren Bitcoin tutanların varlıklarını satmayı reddettiği görülüyor. Glassnode verileri Bitcoin arzının her geçen gün daha da azaldığını gösteriyor.

Kripto paranın aktif arzı son beş ayın en düşük seviyesi olarak %44.5’e ulaştı. Rakam, Bitcoin’i cari fiyatlarla satma fikrinin 2019 boğa koşusuna kadar satın alan yatırımcılar için cazip olmadığını gösteriyor. Mayıs ayında gerçekleşen satışlar, yatırımcılar arasında da korkunun artmasına neden oldu.

BTC iki yıllık aktif arz
Kaynak: Glassnode

Veriler madencilerin Bitcoin’lerini satmak konusunda isteksiz olduğunu gösteriyor. Tarihsel ortalamaya göre, madenci adreslerinden çıkışlar şu anda yedi ayın en düşük seviyesinde görünüyor.

Kripto paranın borsalardaki varlığı Nisan ayında dip noktaya ulaşmıştı. Yatırımcılar varlıklarını borsalardan sanal cüzdanlara taşıyordu. Son düşüş ile beraber borsalara giren Bitcoin miktarında da artış yaşandı.

BTC son verilere göre 37.100 dolar seviyesinden işlem görüyor: Kripto paranın piyasa değeri ise 700 milyar dolara yakın bölgede bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%