Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Artık 60 Bin Doların Altını Görmeyebilir! İşte 2 Etken!

CryptoQuant'tan elde edilen veriler, yeni balinaların ve uzun vadeli sahiplerin BTC için 60 bin dolar destek hattını güçlendirdiğini ortaya koydu. Detaylar;
Bitcoin Artık 60 Bin Doların Altını Görmeyebilir! İşte 2 Etken!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, halving (yarılanma) sonrası ivme kazanmakta zorlansa da bu hafta, 66 bin dolar seviyesinin üzerine çıktığı önemli bir toparlanma yaşadı. Fiyat, haber yazımı itibarıyla 67 bin dolar seviyesinin üzerini de görmüş durumda. Uzmanlar, bu durumun, pazarda çok ihtiyaç duyulan iyimserliği geri getirdiğine dikkat çekiyor.

Mevcut veriler ise 60 bin dolar fiyat noktasının, yeni balina birikimi ve uzun vadeli sahiplerin istikrarı ile desteklenen çok önemli bir destek seviyesi haline geldiğini gösteriyor. Bu etkenlerin, BTC için kritik seviyeyi giderek güçlendirdiği belirtiliyor.

60 Bin Dolar Ana Destek Olarak Sağlamlaşıyor

Kripto analitik platformu CryptoQuant’ın son bulguları, 6 aydan kısa bir süredir 1.000 BTC’den fazla tutan adresler olarak tanımlanan yeni balinaların, 60 bin dolar seviyesi civarında BTC biriktirdiğini ortaya koydu.

Böylelikle, ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından kurumsal yatırımcıların akınıyla desteklenen bu hattın, zincir üzerinde önemli bir destek seviyesi olarak konumlandırıldığı ifade edildi.

CryptoQuant, BTC Balinalarını Analiz Etti
Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant, bu yeni balinalar için ortalama satın alma maliyeti ya da gerçekleşen fiyatın yaklaşık 60 bin dolar olmasının piyasaya girme konusundaki güvenlerinin yanı sıra, BTC için bir taban olarak bu fiyat seviyesinin gücünü gösterdiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Spot ETF’lerden gelen ek kurumsal sermayenin, ekstra ivme sağlayarak bu bölgenin kritik bir destek bölgesi olduğunu daha da doğruladığına dikkat çekildi.

Bu arada, 6 aydan uzun bir süredir 1.000 BTC’den fazlasını elinde tutan uzun vadeli balinaların istikrarlı bir gerçekleşen fiyat göstermesinin, bu yatırımcıların deneyimli stratejilerine ve uzun vadeli birikim yaklaşımına işaret ettiği belirtildi. Bu yatırımcıların, genellikle kısa vadeli piyasa dalgalanmalarını göz ardı ederek Bitcoin’in uzun vadeli değerine güçlü bir güven duyduklarının altı çizildi.

CryptoQuant’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Yeni ve eski balinaların gerçekleşen fiyatları arasındaki etkileşim, piyasa dinamiklerinin kapsamlı bir görünümünü sunuyor. Kurumsal yatırımlar ve spot Bitcoin ETF onaylarıyla desteklenen yeni balinaların önemli birikimi 60 bin dolar destek seviyesini güçlendiriyor. Bu arada, uzun vadeli balinaların sergilediği istikrar, temel bir güven katmanı sağlıyor.”

Likidite Seli Geliyor

Piyasa genelindeki toparlanmanın ortasında yükseliş söylemini doğrulayan bir başka faktörün de piyasaya giren stablecoin hacmindeki artış olduğu ifade edildi. Stablecoin girişlerindeki kayda değer artışların, Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarıyla aynı zamana denk geldiği tespit edildi.

Böyle bir eğilimin, piyasadaki likiditenin arttığına işaret ettiği ve bunun devam eden yükseliş trendini sürdürmek adına çok önemli olduğu belirtildi.

BTC Fiyatı Günü Yükseliş Eğiliminde Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasanın en büyük kripto varlığı BTC’nin fiyatı, yazım itibarıyla günlük yüzde 2’lik artışla 67 bin dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.