Yatırım yapmaya başla!

Bitcoinin 8000 Dolar Sınırına Gerilemesi Alım Fırsatı Olabilir mi?

Bitcoin fiyatları 2017 Kasım seviyelerine geri dönerken, bazı kullanıcılar alım için iyi birer fırsat olduğunu söylüyor. İşte kripto para dünyasının en büyüğüne ait son gelişmeler ve yorumlar:
Bitcoinin 8000 Dolar Sınırına Gerilemesi Alım Fırsatı Olabilir mi?

Kripto paralardaki düşüş tüm hızıyla devam ederken, elinde bitcoin olan yatırımcılar endişelenmeye başladı. Kimileri ise düşük seviyeleri alım seviyesi olarak görmeye başladı. 20 bin dolar sınırına kadar yükselen bitcoin trenini kaçırmış olanlar, şu andaki düşük fiyatları gelecekteki çıkışları düşünerek değerlendirmeye başladılar.

Dün 9 bin ile 11 bin dolar arasında dalgalanan bitcoin ve Ripple sert düşüşlerle baş etme konusunda başarısız kalmıştı. Bugün 8 bin dolar sınırına kadar geriledi. Yaşanan son düşüşlerle birlikte kripto paraların geleceğine yönelik endişelerin artmaya başladı. Aynı zamanda dün Hindistan Maliye Bakanı’nın ülkede kripto paraların kullanımını önlemek için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylemesi de negatif hava oluşturdu.

Bitcoindeki Son Düşüşü Ne Tetikledi?

Bitcoindeki Son Düşüşü Ne Tetikledi?Hindistan Maliye Bakanı Arun Jaitley’nin açıklamaları ile bitcoinde düşüşler hızlandı ve en düşük 8120 dolar seviyesi kaydedildi. Jaitley, hükümetin kripto paraların meşru olarak görmediğini ve engellemek için tüm tedbirleri alacaklarını dile getirdi. Bu açıklamalar küresel alanda yankılandı ve bitcoindeki düşüşler hızlandı. Kripto para işlem platformu Bitstamp’a göre bitcoin 9 bin 165 dolar ile son 2 ayın en düşük seviyesini kaydetti. Bugün ise düşüşler hız kazandı ve 8 bin dolar sınırına kadar geriledi.

Uzmanlara göre bitcoin 2013 yılından bu yana görülen en kötü haftalık performansı kaydetmeye hazırlanıyor. Bugün % 9 oranında düşüş kaydeden bitcoin, dünya çapındaki birkaç borsada 8 bin 155 doları kaydetti. Coinmarketcap verilerine göre kripto paralar son 24 saatteki işlemlerinde değerlerini ortalama % 20 oranında kaybettiler.

Forextime Araştırma Analisti Lukman Otunuga, bitcoinin sıkıntı içinde olduğunu ve piyasayı kötümser yatırımcıların ele geçirdiğini söyledi. Kripto para piyasasının sonunun geleceğini düşünen uzmanlar ve yatırımcılar nedeniyle oluşan spekülasyonlar bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraların düşüşüne neden oldu. Bitcoin topluluklarında ve forumlarda dönen muhabbetlere bakıldığında ise beklentilerin yüksek olduğunu görebilirsiniz. Kripto paralarda yılın ilk yarısında düşüş hareketlerinin yaşandığı ve yılın ikinci yarısında yükselişin geleceği yorumları yapılıyor.

8 Bin Dolar Bitcoine Alım Getirir mi?

8 Bin Dolar Bitcoine Alım Getirir mi?Kripto para dünyasında düşüşler; Çin, Güney Kore ve ABD otoritelerinin olumsuz yorumları ile başladı. Facebook’un kripto para reklamlarını yasaklaması, Japonya’nın en büyük borsalarından biri olan Coincheck’in para çekimini durdurması ve 500 milyon dolarlık soygunu düşüşlerin kalıcı olmaya başladığını göstermişti. Son olarak Hindistan Maliye Başkanı Arun Jaitley‘nin yorumları, düşüşlerin hızlanmasına neden oldu.

Bitcoin kullanıcıları için 8000 dolar psikolojik sınırlardan biri olarak görülüyordu. Bugün 8 bin doların kaydedilmesi alımları tetikleyebilir düşünceleri oluşmaya başladı. Bitcoinin 7 bin dolar sınırına yükseldiği ve vadeli işlemlerin başlayacağı haberleri, itici bir güç olarak ardı ardına rekorların gelmesine neden olmuştu.

Bitcoin 8120 Doları GördüKasım ayının başında 7 bin doları geçen bitcoin, 15 gün sonra 8 bin doları geçti ve ardından rekor yükselişler günlük olarak gelmeye başladı. 2017 Kasım ayının sonunda ise 9 bin doları geçerek yükselişini sürdürdü. 10 bin dolara doğru hızla ilerleyen bitcoin, birkaç gün içerisinde 12 bin dolara ulaştı.

2017 Aralık‘ın ilk günlerinde 12 bin doların birkaç dolar altında seyretmeye başladı. Zaten o tarihten sonra da 1 gün içerisinde 3 bin dolar birden yükselerek ardı ardına rekor kırdı ve 15 bin doları gördü. Son rekoru ise 19 bin 399 dolar ile kırdı ve ardından 20 bin dolara birkaç dolar kalmıştı. 1 aylık süreçte yaklaşık 10 bin dolar birden yükselen bitcoin için bu tarihten sonra gelen olumsuz yorumlar düşüşleri beraberinde getirdi.

Kısaca bitcoinde 7 bin – 8 bin dolar aralığı psikolojik bir sınır görevi gördü. Şimdi ise yine aynı görüşlerin yayılmaya başladığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla 8 bin sınırına yaklaşan fiyatların alımları tetiklemesi ile yükselişlerin yeniden gelebileceği düşünülmeye başlandı. Bazı kullanıcıların düşük seviyeleri alım için iyi birer fırsat olarak değerlendirdiğini de söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum