Paylaşım

Bitcoin Fiyatı 7500 Dolara, Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Yükselecek


 

Bitcoin fiyatlarının şahlanmasıyla beklentiler daha da cesur bir şekilde açıklanmaya başladı. İşte bitcoinin 7500 dolara yükseleceği öngörüsünün detayları:

2017 yılının başından bu zamana kadar hızlı bir yükseliş kaydeden bitcoin fiyatları, her geçen gün yeni bir rekorla yoluna devam ediyor. Bir miktar düşüş gösterse bile rekor seviyelerden ilgi görmeye devam ediyor. Bu yolda analistlerin yorumlarının da cesurlaştığını görebiliyoruz. Gelecekte değerinin 1 milyon dolara ulaşacağına dair yorumlar bile yapılıyor.

Bitcoin için gelen yeni yorum ise Standpoint Research kurucusu Ronnie Moas tarafından yapıldı. Moas’a göre; bitcoin fiyatları 7500 dolara yükselecek.

Moas'a Göre Bitcoin 7500 Dolar Olacak

Hisse senedi araştırma analisti olan Ronnie Moad, Temmuz ayında bitcoinin birkaç ay geriledikten sonra 5000 dolara yükseleceğini öngörmüştü. Moas’ın raporunun yayınladığı sırada, bitcoin fiyatı 2600 dolar seviyelerindeydi.

Moas, bitcoinde henüz gerçek tırmanışın görülmediğini ve her şeyin daha yeni başladığını düşünüyor.

Bitcoinde Henüz Gerçek Yükseliş Görülmedi

Bitcoinde yapılan boyutlandırma işlemiyle talebin daha da artacağını düşünen Moas, fiyatlarda gerçek rallinin bundan sonra görüleceğini belirtiyor. Bitcoin 4500 dolar sınırına geldikten sonra CNBC’ye yaptığı konuşmada Moas, fiyatların 7500 dolara yükseleceğini söylemişti.

2027 yılında ise bitcoinin 50.000 dolara ulaşacağını öngören Moas, yakın gelecekte kripto paraların daha fazla ilgi göreceğine de dikkat çekiyor.

2027'de 50 Bin Dolar Olacak

Harvard akademisyeni ve bitcoin yatırımcısı Dennis Porto ise fiyatların daha da yükseleceğini ve 2021 yılında 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

2021'de 100 Bin Dolar Olacak

Bitcoinde görülen ralliye, normal bir durum olarak bakılamayacağını söyleyen Dennis Porto, 140 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan kripto paranın, 2 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolar Olacak

Pazar büyüdükçe ve insanların dijital para birimlerine olan ilgisi arttıkça, daha fazla kişinin piyasaya yöneleceği tahmin ediliyor. Şu anda 10 milyon kripto para kullanıcısı olduğu düşünülürken, bu sayının birkaç yıl içerisinde 50 – 100 milyon kişiye ulaşacağı öngörülüyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın