Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 2017 Rekoruna Yaklaşırken 74 Bin Dolar Tahmini Geldi

Bitcoin fiyatı dün 19 bin doları geçerek kapanış rekoru kırarken, uzmanlardan 74 bin doları görebileceği tahmini geldi.
Bitcoin 2017 Rekoruna Yaklaşırken 74 Bin Dolar Tahmini Geldi

Dünyanın en tanınmış kripto para birimi olan bitcoin, 2020’deki yükselişini sürdürüyor. Yaklaşık 2 hafta önce 16 bin doları geçerek heyecan yaratan bitcoin, dün seans içinde yaklaşık %4,25 yükselişle 19.207 dolara ulaştı. Bu yükseliş heyecanı artırırken, uzmanlardan yeni rekor tahminleri gelmeye başladı.

Bitcoin dünkü işlemlere 18.416,25 dolardan başlangıç yaptıktan sonra güçlü bir yükseliş kaydederek 19.392,91 dolara kadar yükseldi.
CoinDesk Bitcoin Fiyatı 19 Bin Dolar Üstü
Kaynak: CoinDesk

Günün kapanışını 19 bin doların üstünde gerçekleştiren kripto para, bugünkü işlemlere hafif yükselişle başladı. Ardından 18.640,64 dolara kadar gerileyen bitcoin, yeniden yönünü yukarı çevirdi. TSİ 11:50 sularında %3,34 oranında yükselişle 19.141,63 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Fiyatlarını Takip Etmek için Tıklayın

Kripto para biriminin geri dönüşünün gelecek yıl katlanarak artabileceği söyleniyor. Bitcoin kısmen PayPal ve Square dahil olmak üzere fintech şirketlerinin kripto para piyasasına girmesine bağlı olan yükseliş duygusuyla canlanarak, bugüne kadar %166’nın üzerinde değer kazandı.

TradingAnalysis.com kurucusu Todd Gordon, bitcoine içsel temel bir değer vermenin zor olduğunu, çünkü sınırlı bir arzı olduğunu söyledi. Programda ticaretin nereye gidebileceğini göstermek için Elliott dalga teorisini kullanan Gordon, “Bu, kriptoya değer vermenin harika bir yoludur. Çünkü Elliott Wave, gütme zihniyetini ve fiyatı yönlendiren duyguları tespit etmek içindir ve çok tanınabilir modeller yaratır,” ifadelerini kullandı.

CNBC’nin Trading Nation programına konuşan Gordon, ilk dalganın 2014’te gerçekleştiğini, ardından 2015’te düşüş ve 2018’e kadar uzun vadeli bir yükselişin geldiğini söyledi.
Todd Gordon Bitcoin Elliott Wave Analizi
Kaynak: CNBC

Dördüncü dalganın son iki yıl boyunca bir tür yan üçgen oluşturuğunu söyleyen Gordon, beşinci dalganın bitcoinin en yüksek dalgası olabileceğini ifade etti. Gordon, “Tüm bunların anlamı, Elliott dalga teorisindeki güvenilir bir ilişkidir. 2014’teki ilk dalgada kat edilen mesafenin yüzdesi, genellikle 5. dalgadaki değişim yüzdesine eşittir,” dedi.

İlk dalganın kabaca %658’lik bir ralli olduğunu düşünen Gordon’un hedefinin büyük bir ralli olduğu yorumlandı. Gordon, “CNBC’ye çıkıp bunu söyleyeceğime inanamıyorum ama bu yaklaşık 74.000 dolar. Elliott dalgası, Fibonacci çarpanları ile çok iyi gider. Eğer yetersiz kalmak isterse sadece 34 bin dolar olan hedefin %61’ine gidebilir,” ifadelerini kullandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum