Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin ATH Seviyesi 64.800 Doları Gördükten Sonra En Çok Satın Alınan Varlık Oldu

BTC hafta sonu düzeltmesinin ardından yükselişini sürdürüyor.
Bitcoin ATH Seviyesi 64.800 Doları Gördükten Sonra En Çok Satın Alınan Varlık Oldu

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 64.800 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. Bu seviyeden sonra düzeltme gören kripto para birimi, ilk etapta 60.000 dolar, sonrasında ise 47.000 dolar desteğine kadar gerilemişti. Büyük düzeltmeye sahne olan bu düşüş sonrası altcoinlerde de sert düşüşler yaşandı.

Hafta sonu yaşanan büyük düzeltme sonrası, Bitcoin alıcılardan büyük ilgi gördü. Veriler hafta sonundan bu yana kripto para biriminde yüzde 16’dan fazla artış olduğunu gösteriyor. Yazım itibariyle BTC, 54.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

BTC haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Saatlik grafikteki RSI verisi, Bitcoin 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğini gördüğünden bu yana en çok satılan varlık olduğunu gösteriyor. BTC, önceki iki haftalık düşüş trendinin yaklaşık %50 düzelmesi olan 56.000 dolar civarında dirence yaklaşıyor.

Saatlik grafikteki ilk destek, 50 dönemlik hacim ağırlıklı hareketli ortalamada 51.800 dolar civarında görünüyor. Haftalık RSI ise bir düzeltme aşamasından önce gelen Haziran 2019’a benzer şekilde önemli ölçüde yukarı yönlü momentum kaybı gösteriyor.

Fairlead Strategies’ten Katie Stockton, Bitcoin’deki düzeltme döneminin 2-3 ay sürebileceğini düşünüyor. Analist desteğin uzun vadeli yükseliş trendinde aşağı yönlü bir risk göstergesi olarak 42.000 dolara yakın olduğunu belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum