Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Hafta Önce 3400 Dolar Olan Bitcoin, Şimdi 4500 Dolar Sınırında!

Bitcoin gazı kökledi ve yükselişini sürdürüyor. Her gün ve hatta her dakika yeni bir rekor kıran kripto para, 4500 dolar sınırında.
Bir Hafta Önce 3400 Dolar Olan Bitcoin, Şimdi 4500 Dolar Sınırında!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İkiye bölünme sonrasında daha hızlı bir büyüme gerçekleştiren bitcoin, son 24 saatte 4 bin 483 doları gördü. Toplam piyasa değerini 1 haftada 15 milyar dolar artırdı. Son 1 haftada % 30’dan fazla yükseliş gösteren bitcoin, 4 bin 500 sınırından işlem görüyor. Dünkü 4250 dolarlık rekoru sonrasında yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. Toplam piyasa değeri ise 73 milyar doları aşmış durumda.

2017 yılının başından bu yana yaklaşık olarak % 350 yükseliş kaydeden bitcoin, 1000 doların altında seyrederken 4500 dolar sınırına kadar yaklaştı.

Yılbaşından Bu Yana % 350 Yükseldi

Gece 4483 doları gören bitcoin, sabah saatlerinde 4373 dolardan alıcı bulmaya başladı. Hafta sonu Japonya talebi ile yükselirken, risklerden beslendiği de açıkça görülüyor.

Japonya ile Talep Arttı

Hafta sonu rekorunu sadece 24 saatte değiştiren bitcoin dışında diğer sanal paralarda da yükselişler görülüyor. Sanal paraların toplam piyasa değeri ise 120 milyar doları aşmış durumda.

Bitcoinin 73 milyar dolarlık piyasa değeri ise sektörün hakimi olduğunu net bir şekilde gösterdi.

Bitcoin Yeni Rekor 4483 Dolar

GCM Yatırım Banner
En güvenilir yatırım araçları olan altın ve ABD tahvillerindeki dalgalı seyir, bitcoinin gölgesinde kalmalarına neden oldu. Şimdilerde en dalgalı ama en güvenilir enstrüman olarak görülüyor.

Bitcoin Altını Gölgede Bıraktı

Sanal paralarda görülen ralli, ekran kartı üreticilerini ise ikiye bölmüş durumda. Nvidia ve AMD gibi dev şirketlerde görüş ayrılığı gün geçtikçe alevleniyor.

Ekran Kartı Üreticileri İkiye Bölündü

Wall Street yatırımcılarının Nvidia ile ilgili endişelerinden bahsetmiştik. Nvidia CEO’su Jensen Huang kripto paralar için “Rock’n’roll” tanımı yapıyor. AMD CEO’su Lisa Su ise sanal paralarda uzun vadeli bir büyüme tetikleyicisi görmediğini söylüyor.

Nvidia CEO’su, sanal paraların daha da büyüyeceğini, şirketin ikinci çeyrek bilanço verilerini değerlendirirken dile getirdi. Kripto para piyasasının dilinden çok iyi anladıklarını da ifade etti.

Nvidia Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek

AMD CEO’su ise ekran kartı üreticilerinin oyun ve kripto para madenciliği olarak ikiye ayrıldığını dile getirirken, piyasada uzun vadeli bir büyümenin işareti olmadığını söylüyor.

AMD Yükseliş Uzun Vadeli Değil

Nvidia ikinci çeyrekte, bir önceki yılın aynı dönemine göre % 56 artışla 2,23 milyar dolar ciro elde etti. AMD ise % 23 artışla 1,22 milyar dolar ciro değerine sahip.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.