Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 42 Bin Dolarda Boğalar ile Ayıların Savaşına Hazırlanıyor

Tanınmış analist Willy Woo, BTC’de 42.000 dolar direncinin önemine dikkat çekiyor.
Bitcoin 42 Bin Dolarda Boğalar ile Ayıların Savaşına Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin’in önümüzdeki seanslarda 42.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkacağını iddia etti. Araştırmacı, yükseliş benzetmesini, varlığı daha uzun zaman dilimlerinde tutmak için Bitcoin satın alan yatırımcıları kaynak göstererek yapıyor.

Araştırmacı yatırımcıların satın alma ve tutma alışkanlıklarını gösteren Bitcoin zincir üstü ısı haritasını takip ettiğini belirtiyor.

BTC zincir üstü ısı haritası
Kaynak: Willy Woo

Woo büyük uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin arzını 42.000 doların altında topladığını ve bunun da kripto para biriminin yükseliş ihtimalini artırdığını kaydetti. Analist paylaşımında, “Güçlü HODLer’lar, biz direnç tavanının altındayken büyük miktarda kripto para toplamak için bu fırsatı değerlendiriyor” ifadelerini kullandı.

BTC 90 günlük hareketli ortalama
Kaynak: Willy Woo

Açıklamalar, Bitcoin’in 40.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesini destek olarak geri kazanmasından bir gün sonra geldi. BTC geçtiğimiz gün yükselişine hız verdi ve 40.00 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi an itibariyle 40.600 dolar seviyesindeki sabit görünümünü koruyor.

BTC 42 bin dolar direnç bölgesi
Kaynak: TradingView

BTC’nin daha önce bu direnç bölgesinden geri döndüğü ve 30.000 dolar seviyelerine kadar düştüğü biliniyor. Woo yukarı yönlü tahminlerini, mevcut Bitcoin arzının spot piyasa talebinin altına düştüğü ve daha yüksek tekliflere yol açtığı bir durum olan arz sıkıntısına dayandırıyor.

BTC arz şoku/fiyat grafiği
Kaynak: Willy Woo

Analist arz sıkıntısının Bitcoin’i 55.000 dolara taşıyabileceğini düşünüyor. BTC’nin 10 bin dolar olarak fiyatlandırıldığı ve sonraki aylarda 60 bin dolara çıktığı dönemden bu yana böyle bir arz şoku fırsatı görmediğini belirten Woo, bu şokun halen devam ettiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%