Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Küresel Endekslerdeki Yükseliş ile 36 Bin Doları Geri Aldı

ABD hisse senetlerindeki toparlanma, kayıplarını artıran BTC’de geri dönüş sağladı. Detaylar haberde…
Bitcoin Küresel Endekslerdeki Yükseliş ile 36 Bin Doları Geri Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz gün küresel piyasalardaki endişenin de etkisiyle düşüşünü 33.000 doların altına kadar sarkıttı. Buradan alıcı baskısı ile karşılaşan BTC, hisse senetlerindeki toparlanmayla beraber, 37.000 dolara doğru yükseliş kaydetti.

Parite an itibariyle 36.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. ABD hisse senedi piyasası da geçtiğimiz günün son saatlerinde bir toparlanma gördü.

BTC günlük grafik
Kaynak: Coinbase

Yatırımcıların FED’in bu yılki bu hafta yapılacak ilk toplantısını yakından izlemesiyle, büyük hisse senedi endeksleri günün erken saatlerinde sert düşüşler kaydetmişti.

Kripto piyasası son zamanlarda borsaları takip ediyor gibi görünse de, Bitcoin ve teknoloji endeksi Nasdaq 100 arasındaki ilişki zayıf kalıyor.

Kripto ticaret verileri analiz firması Kaiko’ya göre, geçen haftaki keskin satışa rağmen, Bitcoin’in günlük spot ticaret hacmi, Aralık ayındaki fiyat düşüşü sırasında olduğundan daha düşüktü.

Günlük spot işlem hacmi
Kaynak: Kaiko

Teknik olarak BTC’nin 36.000 doları tutması halinde yükselişin sürmesi beklenebilir. Kripto para biriminin önünde 37.500 ve 40.000 dolar dirençleri duruyor. Bu seviyelerin altında kalan BTC’nin düşüşünü devam ettirmesi bekleniyor.

Günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), Mart 2020 çöküşünden bu yana en düşük seviyeye geldi. Bir önceki aşırı düşük seviye ise, bir ralli gerçekleşmeden önce birkaç aylık aralıklı fiyat hareketinden önce gelen Kasım 2018 görülmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%