Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’de Düşüşün Uzaması 34 Bin Dolara Kadar Gerilemeye Neden Olabilir

BTC, 40 bin dolar direncinden geri döndü.
Bitcoin’de Düşüşün Uzaması 34 Bin Dolara Kadar Gerilemeye Neden Olabilir

Bitcoin son günlerdeki yükseliş trendini 40.000 dolar seviyesine kadar çıkardı. Burada konsolidasyon modunda olan kripto para birimi, direnci temizleyemedi ve bir miktar geri çekildi. Son iki gün yatay işlem gören BTC, 38.000 dlar seviyesine doğru bir düzeltme yaşadı.

Analistler düşüşün uzaması halinde 34.000 dolar seviyesinin güçlü bir destek görevi göreceğini belirtiyor. Bitcoin yazım itibariyle 39.2100 dolar civarında işlem görüyor ve son bir hafta içerisinde %7 artış yaşandı.

BTC saatlik grafik
Kaynak: Coinbase

Saatlik grafikteki göreceli güç endeksi ( RSI ), son birkaç gün içinde bir dizi düşük seviye kaydetti. Bu, en son fiyat artışının arkasındaki yavaşlayan momentumu yansıtıyor.

Saatlik grafikteki 100 saatlik basit hareketli ortalama yukarı doğru hareket ediyor ve bu da kısa vadeli bir iyileşme eğilimini gösteriyor. Alıcıların Mayıs ayındaki satışlardan sonra bir istikrar dönemini sürdürmek için 34.000 dolar üzerindeki desteği savunması gerekecek.

Gün içi grafikler aşırı alım koşullarını sarstığı için daha fazla yükseliş ihtimalinin sınırlı olduğu belirtiliyor. Günlük grafik, küçük aşağı yönlü tükenme belirtileriyle hala toparlanma modunda. Kripto para piyasa değeri itibariyle dominance değerini %45’in üzerine çıkardı.

Bu artış altcoinlerin baskılanmasına neden oluyor. Kripto para piyasası son veriler itibariyle 1.6 trilyon dolara gerilemiş görünüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum