Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Çin’den Gelen Açıklama ile 33 Bin Dolara Yaklaştı

Çin Merkez Bankası başkan yardımcısı, Bitcoin ve stablecoinlerle ilgili konuştu.
Bitcoin Çin’den Gelen Açıklama ile 33 Bin Dolara Yaklaştı

Bitcoin geçtiğimiz gün 35.000 dolar seviyesine doğru bir yükseliş kaydetmişti. Bugün ise Çin’den gelen yeni bir açıklama kripto para biriminin yeniden aşağı yönlü hareket etmesine neden oldu. Bitcoin an itibariyle 33.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu düşüşte Çin Merkez Bankası başkan yardımcısının açıkılamaları önemli rol oynadı. Yetkili Bitcoin ve stablecoin’lerin finansal güvenliği ve sosyal istikrarı tehdit eden potansiyel risklerle spekülatif araçlar haline geldiğini, ayrıca kara para aklama ve yasadışı ekonomik faaliyetler için ödeme araçları haline geldiğini belirtti.

BTC 33 bin dolara geriledi
Kaynak: TradingView

Bu açıklama sonrası kripto para birimi düşüşünü hızlandırdı. Fiyat şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Bundan sonrası için yukarı yöndeki ilk direnç noktası 34.000 dolar seviyesi olarak görünüyor.

Buranın üzerindeki kırılmalar fiyatı yeniden 35.000 dolar bölgesine taşıyabilir. Aşağı yönde ise ilk destek 32.500 dolar bölgesi olarak görünüyor. Aşağı yönlü kırılma olması halinde fiyat önce buraya, daha sonrası 30.000 dolar kilit destek seviyesine gerileyebilir.

ETH 2.300 dolar kırıldı
Kaynak: TradingView

Bitcoin’deki bu gerilemenin etkisiyle Ethereum da 2.300 dolar seviyesinin altına indi. Yükselen kanalın içerisinde hareket eden ETH, an itibariyle 2.230 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler kripto paradaki düşüşün devam edebileceğini belirtiyor. 2.250 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, keskin bir düşüş riski bulunuyor. Bir sonraki büyük destek 2.150 dolar seviyesine yakın olarak görünüyor.

Yukarı yönde ise 2.300 dolar ilk kilit direnç noktası ve buranın temizlenmesi halinde fiyat 2.400 dolar seviyesine çıkabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum