Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 32 Bin Dolar Desteğini Kırdı ve Kayıplarını Artırıyor

BTC düşüşünü sürdürüyor.
Bitcoin 32 Bin Dolar Desteğini Kırdı ve Kayıplarını Artırıyor

Bitcoin uzun zamandır 30.000 ila 40.000 dolar bandı arasındaki hareketini sürdürüyor. Kripto para dünden bu yana düşüşünü hızlandırdı ve 32.000 dolar direncini kırdı. Yazım itibariyle BTC, 31.800 dolar seviyesinde işlem görüyor ve kripto paranın kayıpları %4’e yakın.

Saatlik grafikte 32.900 dolara yakın destekle düşüş devam modelinin altında bir kırılma oldu ve fiyat 100 saatli basit hareketli ortalamanın oldukça altında bulunuyor. Yukarı yönde ilk direnç 32.500 dolar seviyesinde oluşuyor.

BTC 32 bin dolar seviyesini kırdı
Kaynak: TradingView

Buranın üzerindeki kırılmalar fiyatı yeniden 33.000 ve 34.000 dolar seviyelerine taşıyabilir. Bitcoin bu dirençleri temizleyemezse, kayıplarını daha da artırabilir. İlk destek 31.000 dolar seviyesine yakın bölgede oluşuyor. Buranın altındaki kırılmalar ana destek bölgesi olan 30.000 doların ziyaret edilmesine neden olabilir.

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para olan Ethereum da kayıplarını artırmaya devam ediyor. Yazım itibariyle ETH 1.880 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. 2.000 dolar desteğinin kırılması, Ethereum’daki kayıpların hızlanmasına neden oldu.

Ethereum 1.900 doların altında
Kaynak: TradingView

Yukarı yöndeki ilk diren. 1.910 dolar seviyesi yakınlarında oluşuyor. Saatlik grafikte 1.940 dolar civarında dirençte oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi bulunuyor. Ana direnç 2.000 dolar seviyesinin yakınında oturuyor.

Bu seviyenin üzerinde kapanışlar, yakın vadede daha büyük bir artışın hızını belirleyebilir. Bir sonraki büyük direnç 2.075 dolar seviyesi yakınlarında oluşuyor. ETYH 1.950 dolar seviyesinin üzerine çıkamazsa aşağı yöndeki hareketini sürdürebilir.

Aşağı yöndeki ilk destek 1.850 dolar olurken, buranın altında kapanışlar fiyatın 1.750 dolara kadar gerilemesine neden olabilir. Bitcoin’deki düşüş piyasa değerinin 600 milyar doların altına gerilemesine neden oldu. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.3 trilyon dolar altında seyrediyor.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum