Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Beş Dakikada 2 Bin Dolar Düştü ve Long İşlemler Tasfiye Edildi

BTC çok kısa bir süre içerisinde 59 bin dolardan 57 bin doların altına kadar düştü.
Bitcoin Beş Dakikada 2 Bin Dolar Düştü ve Long İşlemler Tasfiye Edildi

Bitcoin, bir volatilite dalgası ile sakin yükselişini bozdu ve beş dakika içerisinde 2.000 doların üzerinde düşüş yaşadı. Bu sert düşüş uzun vadeli tüccarların büyük kayıp yaşamasına neden oldu. Ani düşüş 59.350 dolardan 57.000 dolara kadar sürdü. Günlük grafikte kripto para 56.769 dolara kadar iğne etti ve buradan yukarı yönde dönüş yaptı.

Geçtiğimiz gün PayPal’dan gelen kripto hizmetinin başladığına dair haberler, Bitcoin’in 60.000 doların yakınlarına doğru bir yolculuğa çıkmasını sağladı.

BTC 2 bin dolar düştü
Kaynak: TradingView

Bu da uzun vadeli tüccarların pozisyonlarını yukarı yönde açmasına neden oldu. Boğa koşusunun devamına bahse girenler kısa süre içerisinde büyük bir kayıp yaşadı. Bu durum 1 milyar dolarlık işlemin 600 milyon dolarının tasfiye edilmesini sağladı.

Analist PlanB için bu çakılma faydalı oldu. Böylece piyasayı istenmeyen kaldıraçlardan kurtuldu ve gelecekte daha organik yükselişler yaşanacak. Son dönemde Bitcoin için uzun ve kısa vadeli pozisyonlarda benzer olayların meydana geldiği biliniyor.

Bitcoin fonlama oranı
Kaynak: bybt.com

Bu arada göstergeler, Bitcoin için daha fazla fiyat artışı için yeni sebeplere ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Türev platformlarındaki fonlama oranları gün içinde yükseldi ve Huobi’de %0,375’e kadar çıktı. Uzmanlara göre bu aşağı yönlü baskının gelmekte olduğu gösteriyor. Uzun vadeli tablo olumlu olmaktan da öteye devam ediyor ve analistler , izlenmesi gereken bir sonraki engel olarak 68.000 ve 73.000 dolar seviyelerine işaret ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum