Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 19 Bin 399 Dolar ile Rekor Kırdı! Ardından 15 Bin 500 Dolara Geriledi

Bitcoinin çılgın hareketleri akıl almaz bir şekilde devam ediyor. Bir gün içerisinde birkaç bin dolar yükselip düşüyor. İşte detaylar;
Bitcoin 19 Bin 399 Dolar ile Rekor Kırdı! Ardından 15 Bin 500 Dolara Geriledi

Bitcoin akıl almaz yükselişine devam ediyor ve kırdığı rekorlara yetişmek neredeyse imkansız hale geliyor. Dün 15 bin sınırında seyrederken, bazı borsalarda bu rekoru geçmiş ve yükselişini 16 bine doğru sürdürüyordu. Gece yarısında 19 bin rekorunu kıran bitcoin, yatırımcısını sevindirirken endişelendirmeyi de ihmal etmedi. Ayrıca bu rekor sonrasında sert düşen bitcoin 15 bin 500 dolara kadar geriledi.

Piyasa değeri 280 milyar dolara ulaşan bitcoin, dün gösterdiği çılgın performans sonrası dikkatleri daha fazla çekmeyi başardı.

Bitcoin Piyasa Değeri 280 Milyar Dolar

Çarşamba günü 12 bin doları gören bitcoin, yine yükselişini hızlandırmış ve ardı ardına 13 bin, 14 bin rekorlarını kırarak 15 bin sınırına ulaşmıştı. Perşembe günü ise 15 bin rekorunu elde eden bitcoin 19 bin doların üstünü kaydetti. Böylece Çarşamba’dan Cuma’ya 7 bin dolar civarında değer kazanmış oldu.

Son 3 günde % 65 oranında değer kazanan bitcoin 19 bin sınırını aştı ve 19 bin 399 ile tüm zamanların en yükseğini kaydetti.

3 Günde %65 Değer Kazandı

Elbette çılgın sanal parada her şey bu kadarla sınırlı kalmadı. Daha önce de birkaç kere gördüğümüz gibi bitcoin, 5000 dolardan fazla değer kazanıp 4000 dolar kadar geriledi. Aslına bakarsanız bitcoin takipçilerini pek de şaşırtmayan bir hareket oldu diyebiliriz. Ekim ayında ilk defa 5 bin doları gören bitcoin için 2018 yılında 10 bin doları görecek denmişti. Ama bu beklendiğinden daha hızlı gerçekleşti. Üstelik bu inanılmaz bir hızdı ve daha 10 bin dolar yeni görülmüştü ki hemen 11 bin doların üstü görülüverdi.

Dün geceki rekorların ardından bitcoin 15 bin 500 dolara kadar geriledi ve ardından yeniden yükselişe geçti.

19 Binin Ardından 15 Bin 500'e Geriledi

Dün 15 bin, 16 bin, 17 bin, 18 bin ve 19 bin rekorlarını hızlı bir şekilde ele geçiren bitcoin, bu sabah 17 bin sınırından işlem görmeye başladı. Şu sıralarda 17 bin 423 dolardan el değiştiren sanal para için 2018’de 20 bin lirayı görecek yorumlarının daha erken gerçekleşme ihtimali doğdu. Sonuçta 19 bin 399 dolardan sonra 20 bin doları, sadece birkaç saat içerisinde görme ihtimali son derece yüksek görünüyor değil mi?

Bitcoindeki ani yükselişler, bir yandan sevindiriyor bir yandan da endişeleri artırıyor.

Bitcoinde Endişeler Artıyor

Yatırımcıların bazılarında da balon endişelerinin doğduğu gözleniyor. Piyasanın bir anda batıp gitme ihtimali merak edilmeye başladı. Ama bu sırada elini çabuk tutan yatırımcılar cebini doldurmaya devam ediyor.

Son rekorlarla birlikte bitcoin Aralık ayının ilk 8 günün % 96 oranında değer kazanmış oldu.

8 Günde % 96 Arttı

Yılbaşından bu yana da % 1900 civarında bir değer artışı gözleniyor. Doğal olarak bu durum para kazanmak isteyen kişilerin iştahını fazlasıyla kabartıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum