Yatırım yapmaya başla!

Bir Günde 3 Bin Dolar Yükselen Bitcoin 15 Bin Dolar Sınırında

Bitcoin göz kamaştıran yükselişini sürdürüyor ve bazı borsalarda 15 bin doların üstünü gördü. İşte detaylar;
Bir Günde 3 Bin Dolar Yükselen Bitcoin 15 Bin Dolar Sınırında

Bitcoin tam gaz yükselişini sürdürüyor ve son birkaç günkü performansı hem heyecanlandırıyor hem de endişelendiriyor. Dün 12 bin doları gören bitcoin, sürdürdüğü hızlı yükseliş ile 13 bin doları gördü. Ardından bazı borsalarda 14 bin dolar rekorunu da kırdı ve yükselişe devam etti. 1 gün içerisinde yaşanan bu ani yükseliş, yatırımcılarını sevindirdi. Ama bazılarını da endişelendirmeye başladı.

Bitcoin dün 12 bin 580 doların üstünü görerek, tüm borsalarda en yüksek seviyesini kaydetti.

Bitcoin Dün 12500 Doların Üstünü Gördü

Ardından yükseliş devam etti ve 13 bin dolar rekoru beklenenden hızlı geldi. Dün 12 bin ve 13 bin dolar rekorlarını ardı ardına kıran bitcoin, çok geçmeden 14 bin doların üstünü de görmüş oldu. Bitcoin 4 Aralık tarihinde bazı borsalarda 12 bin dolara birkaç adım uzaktaydı ve sadece 2 günde tüm borsalar bu seviyeyi görmüş oldu.

Dünkü yükseliş sonrasında bugün bazı borsalarda 15 bin dolar rekoru da kırıldı.

Bitcoin 15 Bin Doları Gördü

Böylece bitcoin iki günlük sürede % 23 oranında değer kazanmış oldu. Aralık ayının başından itibaren 1 haftalık süreçte % 45 oranında yükseldi. 2017’nin başından itibarense % 1380 değer artışı kaydetti.

Bitcoinin piyasa değeri ise 250 milyar dolara yaklaştı ve dünyanın birçok şirketini geride bıraktı.

Piyasa Değeri 250 Milyar Dolar

Uluslararası ilaç firması Pfizer, yatırım bankacılığı kuruluşu Goldman Sachs ve ABD telekomünikasyon devleri AT&T ile Verizon‘u piyasa değeri olarak geride bıraktı. Dünya genelinde 1200 civarındaki sanal para birimlerinin toplam değeri ise yaklaşık 360 milyar dolara ulaşmış durumda.

Bitcoin 28 Kasım’da 10 bin doları ilk defa kaydetmiş ve bir gün sonra 11 bin dolara yaklaşmıştı.

15 Günde 6 Bin Dolar Arttı

 

11 bin doları kaydeden bitcoin hızlı yükselişini sürdürürken, Türkiye’deki işlem sayısının arttığı açıklanmıştı. Ardından hızla 9 bin dolara gerilemiş ve yine “bitcoin güvensizdir” sözleri gündeme gelmişti. Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitx yasaklanmalı derken, SPK bitcoinle işlem yapılmamalı yorumlarını yapmıştı.

18 Aralık’ta CME Group öncülüğünde bitcoin vadeli işlemlerine başlanacağının duyurulması ile yeniden yükseliş getirdi.

18 Aralık Bitcoin Vadelileri İşleme Başlıyor

Kasım’ın son ve Aralık’ın ilk haftası olarak üzere yaklaşık 15 günlük süreçte bitcoin 9 bin dolardan 15 bin dolara kadar yükseldi. Bunun ne kadar büyük bir değişim olduğunu algılamakta zorlanabilirsiniz. Ama durum bu şekilde ve bazılarının endişelerini tavan yaptırmış durumda. Balon olduğu yorumlarının gerçeklik payını artıracak cinsten hareketler olduğunu da söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum