Paylaşım

10 Bin Doları Geçen Bitcoin 11 Bine Birkaç Dolar Uzakta!


 

Bitcoinde ilgiyi daha da arttıran yükseliş devam ediyor ve 11 bine birkaç dolar uzakta seyrediyor. İşte kripto parayla ilgili son gelişmeler;

Bitcoin depar atarak yükselmeye devam ediyor. Dün birkaç borsada 10 bin dolara selam çaktıktan sonra akşam saatlerinde tüm borsalarda yeni rekorunu gösterdi. Ama her şey bununla da bitmedi. Çünkü bitcoin yükselişini tam gaz devam ettiriyor. 11 bine sadece birkaç dolar uzakta olan bitcoin balon mu, yoksa yatırım aracı mı tartışmaları da aynı hızla sürüyor.

Yılbaşından bu zamana % 1000 değer kazanan bitcoin, akşam saatlerinde 10 bini gördükten sonra 11 bine doğru yükselişini sürdürdü.

Bitcoin % 1000 Değer Kazandı

Toplam piyasa değeri ise 170 milyar dolara ulaştı. Elbette borsalardaki fiyat farklılığı nedeniyle bu rakamın 180 milyar doları gördüğünü de söyleyebiliriz. Bu rakam, Mc Donald’s ve Disney gibi dev şirketlerden daha büyük olduğunun kanıtı olarak gösterilmeye başladı. Pazar günü 9 bini gören kripto para, 29 Kasım Çarşamba itibariyle 11 bin dolara ilerliyor.

Bitcoin bazı borsalarda 11 bini gördü bile. Onlardan bir tanesi Cex.io ve aşağıdaki grafik BTC/USD değerini gösteriyor.

Cex.io Bitcoin Fiyatı

Bitcoinin 11 bin doları gördüğünü grafiğine işleyen bir web sitesi de Coingecko.

Coingecko Bitcoin Fiyatı

Coinmarketcap verilerine göre de bitcoin, 11 bin 047 doları görmüş ve piyasa değeri 184 milyar doların üstüne çıkmış.

Coinmarketcap Bitcoin Fiyatı

Geçen haftanın son 3 gününde başlayan ralli, bu haftanın ortasında hala devam ediyor. Bu birkaç günlük sürede bitcoin almış kişilerin bile tatmin edici karları bulunuyor. Buna karşın birçok uzman, fiyatların normal olmadığını ve balondan başka bir şey olmadığını dile getirmeye devam ediyor.

Uzmanlar belki de yanılmıyorlar; ama şu anda elinde bitcoin alan ve satan kişiler, balon patlamadan ceplerini doldurmuş durumda.

Uzmanlar Yanılıyor Olsa Bile Yatırımcı Cebini Doldurdu

Türkiye’de TBMM’ye sunulan soru önergesi, TCMB’nin blockchain için çalışma ekibi oluşturması, Diyanet’in yatırım için caiz değil sözleri ve daha nicesi, ülkemizde kripto paralarla tartışılan konuları oluşturuyor. En son gelişme ise TCMB Başkanı Murat Çetinkaya’nın bitcoin için doğrudan bir yasal düzenlemenin olmadığını söylemesi oldu.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın