Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin 1 Milyon Dolara Yükselir mi? Analistten Boşluk Yorumu

Dünyanın en güçlü ekonomilerinde meydana gelen finansal gelişmeler yatırım araçlarındaki seyri değiştirdi. Brandt, BTC’deki ciddi boşluğa dikkat çekti. İşte detaylar;
Bitcoin 1 Milyon Dolara Yükselir mi? Analistten Boşluk Yorumu
HABER GİRİŞ

Küresel piyasalar bankacılık sektöründe yaşanan gelişmelere odaklandı. Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın iflaslarının ardından yatırımcıların tercihleri ciddi oranda değişti. Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Avrupa’daki hisse senetlerinde sert düşüş görülürken kripto para tarafında olumlu bir ivme yakalandı.

Bitcoin’e (BTC) yönelik tahminler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Twitter üzerinde 836 bin takipçiye sahip olan analist Balaji Srinivasan, BTC’nin 3 ay gibi kısa bir süre içinde 1 milyon dolara çıkacağını söylemişti. Birçok kesim tarafından tepki çeken bu iyimser tahmin, Twitter’da büyük ses getirdi.

Kripto para sektöründe tanınan bir isim olan Peter Brandt, söz konusu tahmine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Bitcoin 1 Milyon Dolara Yükselir mi? Analistten Boşluk YorumuKaynak: Twitter

BTC’nin bankacılık krizleri ve belirsizliklerle birlikte sert yükselişi, uzmanların da dikkatinden kaçmadı. BTC’nin yılbaşından bu yana yüzde 70’e yakın artış göstermesi yatırım araçları arasında öne çıkmasına neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Brandt, BTC’nin fiyatı ile Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) BTC fiyatı arasındaki boşluğa dikkat çekti. Uzman, bazı yatırımcıların bu boşluktan yararlanmak için ciddi satışlar yapabileceğini, bu nedenle BTC’de bir düzeltme gerçekleşebileceğini aktardı.

Şu anda 19.000 dolar seviyelerinde olan CME fiyatında iki kritik doldurulmamış boşluk olduğunu vurgulayan Brandt, söz konusu durumun yatırımcıları satış pozisyonuna yönlendirebileceğini düşünüyor.

Piyasalarda ABD Merkez Bankası FED’in Çarşamba günü alacağı faiz kararına yönelik belirsizlikler devam ederken yatırım araçlarında olumlu ve olumsuz yönde dalgalanmalar görülüyor. Anket verilerinin sonuçları, FED’in politika faizini sabit bırakacağı ya da 25 baz puanlık artış yapacağını gösteriyor.

Amiral kripto para birimi BTC’nin geleneksel yatırım araçlarına göre kısa süre içinde ciddi yükseliş göstermesi, düşüşün de aynı hızda olabileceği riskini ortaya çıkarıyor.

BTC saat 15:30 itibarıyla 28.090 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.