Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BitBoy: Bitcoin Sıradaki Boğa Döngüsünde 140 Bin Dolara Çıkabilir

Ünlü kripto analiz kanalı BitBoy Crypto, Bitcoin fiyatının bir sonraki boğa döngüsünde 140 bin dolara yükseleceğini öne sürdü. Detaylar haberde;
BitBoy: Bitcoin Sıradaki Boğa Döngüsünde 140 Bin Dolara Çıkabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler kripto analiz kanalı BitBoy Crypto, yakın zamanlı paylaşımında öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yükseliş tahmininde bulunarak, potansiyel bir artışın fiyatı 140 bin dolara çıkarabileceğini öne sürdü.

BitBoy Crypto analisti AJ’ye göre şu anda piyasada güçlü bir konuma sahip olan lider kripto para birimi önemli bir tırmanışa hazır olabilir.

Söz konusu tahmin, Bitcoin’in kurumsal yatırımcıları cezbetmeye ve sürekli büyümesinden yararlanmak isteyen büyük fonları çekmeye devam ettiği bir süreçte gelmiş oldu.

Artan Kurumsal İlgi Ortamında İddialı BTC Fiyat Tahmini

AJ’nin Bitcoin için son analizi, bir sonraki yükseliş döngüsünde 140 bin dolara potansiyel bir tırmanışa işaret ediyor. Kapsamı açısından iddialı olan bu tahmin, dünyaca ünlü varlık yöneticisi BlackRock’un yakın zamandaki Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başvurusunu takip ediyor.

BlackRock’un hamlesi, diğer birkaç büyük fonun kendi başvurularını sunmasıyla zincirleme bir reaksiyona yol açmıştı.

GCM Yatırım Banner

Analist, bu tahminine ek olarak Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda kripto pazarındaki payını pekiştireceğini iddia etti.

Bu fikrin iki temel unsurdan kaynaklanmakta olduğunu söyledi: Bitcoin’in çeşitli altcoinlerin aksine menkul kıymet olarak görülmemesine bağlı farklı konumu ve kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken pazardaki öncü durumu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

AJ’ye göre öncü dijital varlığın kripto pazarındaki hakimiyeti yakın gelecekte azalmayacak. Analist, bununla birlikte, Ethereum’un (ETH) uzun vadede piyasa değeri açısından muhtemelen Bitcoin’i geçme potansiyelini de göz ardı etmedi.

Tokenekonomik bir bakış açısıyla, Bitcoin’in çoğu altcoinden önemli ölçüde sıyrıldığını sözlerine ekledi. Şu anda, Bitcoin’in maksimum arzının yüzde 92’si dolaşımda ve 500 milyon ila 1 trilyon token arasında değişen maksimum arzlarının yalnızca yaklaşık yüzde 50’sinin dolaşımda olduğu birkaç kripto projesiyle keskin bir tezat oluşturuyor.

BTC Fiyatının Tırmanışı ve Piyasa Değeri Artışı

Fiyat tahminini detaylandıran BitBoy Crypto analisti, Bitcoin’in değerinin bir sonraki boğa piyasasında 100 bin ila 140 bin dolar arasında bir yere çıkabileceğini tahmin etti.

Dahası, yükseliş tezinin doğru olması koşuluyla, Bitcoin’in piyasa değerinin en az 2 trilyon dolara ulaşacağını öngördü.

İddialı Tahminler Gelmeye Devam Ediyor

Bu BTC tahmini, geçtiğimiz haftalarda bildirilen birçok Bitcoin tahmininden sadece biri. Geçen hafta, ünlü analist Willy Woo, Bitcoin’in belirli koşullar altında potansiyel olarak 310 bin dolara çıkabileceğini öne süren bir tahminde bulundu.

Haftalar önce, başka bir kripto analisti Credible Crypto, Bitcoin’in devam eden bir parabolik ilerleme varsayımına dayanarak önceki zirvesi olan 69 bin doları geri alabileceğini tahmin etmişti.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla 31 bin dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.