Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitamp: Kripto Paralara Güven Ayı Piyasasına Rağmen Sürüyor

Kripto paralarda yaşanan büyük düşüşlere rağmen, yapılan bir araştırma yatırımcılarda güven duygusunun sürdüğünü ortaya koyuyor.
Bitamp: Kripto Paralara Güven Ayı Piyasasına Rağmen Sürüyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paralar, bu yılın başından itibaren, küresel piyasalarda yaşanan olumsuz gelişmelerin etkisiyle büyük kayıplar yaşadı. Geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan BTC, halihazırda bu seviyenin yüzde 70 altında işlem görüyor.

Altcoinlerde ise bu kayıplar çok daha yüksek seviyelerde oldu. Kripto kışına rağmen kripto paralara yatırımcı güveninde olumsuz bir durum olmadığı görülüyor. Bitstamp araştırmasında, aşağı yönlü piyasaya rağmen, Bitcoin ve kripto paralara olan küresel güvenin çoğunlukla sarsılmaz olduğunu söyledi.

Çalışma bağımsız bir araştırma firması tarafından yürütüldü ve 23 ülkede 28.000 perakende ve kurumsal yatırımcı katılım sağladı. Ankete göre kriptoyu güvenilir bulan yatırımcıların yüzdesi ikinci çeyrekte yüzde 65 olarak hesaplandı. Kurumsal yatırımcıların yüzde 70’de bu yönde yanıt verdi.

Bitstamp: Rakamlar Dayanıklılığı Gösteriyor

Bitstamp analistleri, “İlk çeyrekte bir kripto kışına girdiğimizi düşünürsek, bu rakamlar ilham verici ve endüstrinin dayanıklılığını destekliyor” dedi.

Kurum araştırmasında, “Kripto’nun sektör için zor bir dönemde dünya çapında birçok yatırımcı ve kurumun güvenini büyük ölçüde koruduğunu görebiliyoruz” ifadelerine yer verdi. Kriptoya olan güvenin bazı bölgelerde azalmış olmasına rağmen, yatırımcıların bu süreçte daha fazla bilgi edinmek istediği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Piyasanın dijital varlık ekosistemi hakkındaki bilgisini geliştirmenin doğru yönde bir hareket olduğu kaydedildi. Bitstamp CEO’su JB Graftieaux, kripto kışının hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara gelecek için inşa etme fırsatı sunacağını söyledi.

Kripto para çöküşünün ortasında, Celsius ve Three Arrows Capital ibi şirketler yetersiz likidite nedeniyle para çekme işlemlerini durdurdu ve iflas başvurusunda bulundu. Ayrıca Terra ekosisteminde yaşanan büyük çöküş, kripto para piyasasında büyük bir satış dalgasını beraberinde getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.