Yatırım yapmaya başla!

Bit Pazarından Yüzük Alırken Dikkat Edin; Elmas Çıkabilir!

Yıllardır aksesuar olarak kullandığı taşın, milyonluk bir elmas olduğunu öğrenen kadının hikayesi gerçekten ilgi çekici. İşte “keşke benim başıma da gelse” diyeceğiniz talihli olayın detayları:
Bit Pazarından Yüzük Alırken Dikkat Edin; Elmas Çıkabilir!

Tamam, konu zengin olmaya geldiğinde çok çalışmanın öncelikli kural olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat piyangodan para kazananları, hiç ummadıkları yerlerden mirasa konanları gördükçe de “vay be, kadere bak” demeden edemiyoruz.

İşte yine benzer tepkiler vereceğimiz bir olay da geçtiğimiz günlerde İngiltere’de yaşandı. Zira adını açıklamak istemeyen şanslı mı şanslı bir kadın, yıllar önce bit pazarından satın aldığı taşlı yüzük sayesinde resmen zengin oldu. Daha açık bir ifadeyle, 30 yıl önce 10 pound (bugünün 45 lirası) karşılığında satın aldığı yüzüğün değerinin tahmin ettiğinden çok ama çok üzerinde olduğu gerçeğiyle karşılaştı.

Adı gizli tutulan kadının başına talih kuşu, aslında yıllar önce kondu. 1980’li yıllarda Londra’da ikinci el eşyaların satıldığı pazara giden kadın, buradan 10 pound karşılığında taşlı bir yüzük satın aldı.

1980’li yıllarda Londra’da ikinci el eşyaların satıldığı pazara giden kadın, buradan 10 pound karşılığında taşlı bir yüzük satın aldı.Bugün 26.27 karat ağırlığında olduğu keşfedilen yüzüğün ne kadar değerli olduğunu bilmeden, onu yıllarca kullandı.

Ev işleri yaparken de alışverişe giderken de o değerli yüzüğü, sıradan bir aksesuar gibi önemsemeden üzerinde taşındı.

Ev işleri yaparken de alışverişe giderken de o değerli yüzüğü, sıradan bir aksesuar gibi önemsemeden üzerinde taşındı.Tabii bu durumda hem yüzüğün bit pazarından alınmış olması hem de kesiminden dolayı fazla parlamaması etkili şeylerdi. Sonunda bir mücevhercinin kadına yüzüğün değerli olabileceğini söylemesi üzerine, gizli talihlimiz onu Sotheby’s yetkililerine götürdü.

Ve Müzayede Evi’nden Jessica Wyndham’ın elması Gemological Institute of America isimli kuruluşa test amaçlı göndermesi üzerine gerçekler ortaya çıktı.

Müzayede Evi’nden Jessica WyndhamKadının yıllardır kullandığı yüzüğün, bir 19. yüzyıl elması olduğu ve günümüz elmasları gibi parlamamasının nedeninin büyüklüğünü koruma amaçlı farklı şekilde (yastık) kesilmesinden kaynaklandığı anlaşıldı. Fakat yüzüğün tarihi ya da ikinci el pazarına nasıl ulaştığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

Geçmişi bir sır olan yüzüğün, önümüzdeki günlerde yapılacak açık arttırmada 250.000 ila 350.000 pound arasında fiyata satılması bekleniyor.

Geçmişi bir sır olan yüzüğün, önümüzdeki günlerde yapılacak açık arttırmada 250.000 ila 350.000 pound arasında fiyata satılması bekleniyor.

Anlayacağınız, 45 liraya alınan yüzük, bizim para birimimizle bugün 1 milyon 575 bin lira oluyor.

Anlayacağınız, 45 liraya alınan yüzük, bizim para birimimizle bugün 1 milyon 575 bin lira oluyor.Ne diyorsunuz? Şimdi bu talih kuşu değilse nedir? Sizi bilmem ama ben bundan sonra havada, karada ya da suda! Artık nerede olursa, bulduğum taşlara daha bir alıcı gözle bakmayı, bit pazarlarını bir nevi Sherlock Holmes gibi dolaşmayı deneyeceğim. Kim bilir? Belki o talih kuşu, yolunu falan şaşırır da bir gün bize de konuverir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum