Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BIT Mining Ohio’daki Veri Merkezine 11 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Finansman sayesinde ekstra 65 megavatlık bir güç kapasitesi eklenecek.
BIT Mining Ohio’daki Veri Merkezine 11 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Kripto para madenciliği alanında faaliyet gösteren BIT Mining, Ohio’da bulunan merkezine, 11 milyon dolar daha yatırım yapacağını açıkladı. Yapılacak olan yatırım ile 65 megawatt ek kapasiteye sahip teçhizat eklenecek.

Şirket daha önceden duyurduğu üzere, Ohio Maden Sahasını ortaklaşa geliştirmek için Eylül ayında Viking Veri Merkezleri ile bir anlaşma imzalamıştı. Ohio Maden Sahası geliştirme ekibinin ve projenin gücüne dayanarak tesisin toplam güç kapasitesinin artırılması kararlaştırıldı.

Yatırım, BIT Mining’in özsermaye payını %55’e, Viking’in payını ise %45’e çıkaracak. Yatırımın bir sonucu olarak, sitenin gücü 5MW’dan 150MW’a çıkarılmış olacak. Anlaşma kapsamında sürecin 2022’nin Mart ayına tamamlanması planlanıyor.

BIT Madencilik CEO’su Bay Xianfeng Yang, küresel genişleme stratejilerinde bugüne kadar kaydedilen ilerlemenin cesaret verici olduğunu söyledi. Teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Yang, dünya çapında yüksek kaliteli madencilik kaynaklarının kripto para birimi ekosisteminde güçlü bir temel oluşturduğuna dikkat çekti.

Şirket kısa süre önce bir blockchain oyun şirketi olan PTE Inc.’e yatırım yapmıştı. Çin hükümetinin son dönemde kripto para madencilerine yönelik artan baskısı, pek çok şirketin taşınmasına neden oldu. Madenciler ağırlıklı olarak tesislerini Kuzey Amerika’ya kaydırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum