Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bit Mining 3 Bin Madencilik Cihazını Kazakistan’a Taşıdı

Çin hükümetinin askısı şirketin taşınmasına neden oldu.
Bit Mining 3 Bin Madencilik Cihazını Kazakistan’a Taşıdı

Son günlerde Çin hükümetinin ülkedeki madencilik şirketlerine yönelik baskılarını artırdığı biliniyor. Bu durum Bitcoin’in fiyatında da düşüşün hızlanmasına neden oldu. Madenciler ise alternatif seçenekleri değerlendirmeye başladı.

Shenzhen merkezli bir madencilik şirketi olan Bit Mining, ilk parti madencilik makinelerini Kazakistan’a başarıyla teslim ettiğini duyurdu. Şirket madencilik makinelerinin Kazakistan’a üç parti halinde teslim edileceğini açıkladı.

Çin Baskısı Sonrası Kazakistan Kararı

Çin Baskısı Sonrası Kazakistan Kararı

Teorik maksimum toplam hash oranı kapasitesi 102,3 PH/s olan toplam 2.600 madencilik makinesinden oluşan ikinci ve üçüncü partinin 1 Temmuz 2021’den önce Kazakistan’a teslim edilmesi planlanıyor.

Şirket kalan diğer madencilik cihazlarını ilerleyen dönemde denizaşırı veri merkezlerine göndermeyi hedefliyor. Çin hükümetinin ülkedeki Bitcoin madenciliği operasyonlarını çökertmesi, şirketlerin yeni adımlar atmasın sağlıyor.

Devlet Şebekesi Sichuan Elektrik Enerjisi Şirketi, Bit Mining’in dolaylı olarak sahip olduğu yan kuruluşu Ganzi Changhe Hidroelektrik Tüketim Servisi’ne, hizmetin askıya alınacağını bildirmişti. Bit Mining, Sichuan’daki madencilik faaliyetlerinin, toplam gelirinin %3’ünü oluşturduğunu vurguluyor.

Bit Mining’in CEO’su Xianfeng Yang ise konuyla ilgili, “Çevreyi korumaya ve karbon ayak izimizi düşürmeye kararlıyız. Büyüme stratejimizin bir parçası olarak operasyonlarımızı yurtdışına genişletiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Şirket geçtiğimiz Mayıs ayında Kazakistan’da ve Teksas’ta kripto para madenciliğine yönelik veri merkezlerine yatırımlar yaptığını duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum