Yatırım yapmaya başla!

BIST Güçlenen Dolar Baskısında Yön Arayışına Geçerken, TAVHL ve LKMNH 4Ç18 Tabloları

Yurtiçi bilanço döneminde TAVHL ile LKMNH son çeyrek tabloları, hisse senedi değişimlerine dair ayrıntıların değerlendirilmesi ve yön belirsizliğine sıkışan BIST 100.
BIST Güçlenen Dolar Baskısında Yön Arayışına Geçerken, TAVHL ve LKMNH 4Ç18 Tabloları

Borsa İstanbul yön belirsizliğine mi sıkıştı? BIST 100 endeksi dünkü pozitif açılışın ardından katı bir geri çekilme göstermişti. Endeks bugün de pozitif bir açılış yaptı ancak kazanımları iade ederek negatif yönde dalgalanmaya başladı. Ardından gelen işlemlerle kaybını yine telafi eden endeks yataya yaklaşmıştı derken şimdi yine kayıplı seviyelerde.

Dolar TL karşısında güçleniyor. 5,28 seviyelerinde grafikler çizen dolar 5,31 seviyesini test etti ve bu test yukarı yöndeki makasa dair sinyaller şeklinde okunabilir. Türk varlıklarının aleyhine bir duruş sergileyen dolar kurunda da endekse paralel bir renk belirsizliği hakimdi ancak şu sıralar yükseliş işaretleri gözleniyor.

TAV Havalimanları 4Ç18 Tablosu ve TAHVL Değişimi

2018 Yılı, 152 Milyon Yolcu, Beklentileri Aşan BilançoYurt içinde 2018 yılı son çeyrek bilanço açıklamaları devam ediyor. TAV Havalimanları mali tablosunda piyasa beklentisi 25 milyon €’nun üzerinde 50 milyon € net kar açıkladı. Şirketin karlılığını destekleyen döviz gelirleri kur farkı ile birleşince ortaya ılımlı bir hava sundu. 4Ç18 tarihli tabloda FAVÖK rakamı personel giderlerindeki artış başlığında piyasa beklentisinin altında gerçekleşirken %25’lik bir gerilemeye tekabül eden 88 milyon € olarak duyuruldu. TAV Havalimanları yapılan basın açıklamasına göre 2018 yılında toplam 152 milyon yolcuya hizmet verdi.

TAVHL bugün %2.28 değer kaybederken 27,38 TL/p’den işlem almakta. Hissenin dünkü kapanışı 28,06 TL idi. TAVHL haftalık değişiminde %4.33 değer kaybı, aylığında ise %10.67’lik bir değerlenme farkına imza attı. Hisse senedi üzerinde çalıştırılan 14 günlük RSI indikatörü 33 seviyesinde seyrederken, satım bölgesinde dalgalanan grafikler çiziyor.

Lokman Hekim ve LKMNH

Lokman Hekim Gelir Artışı ve Kayıp Veren LKMNH İncelemesiLokman Hekim 3 milyon TL net kar açıklarken, son çeyreklik satış gelirleri 79 milyon TL olarak gerçekleşti ve bu değişimde %22’lik bir artışın kaydedildiğini göstermekte. 2018 yılının 3. çeyreğinde 70 milyon TL olan ayakta ve yatan hasta gelirleri yılın son çeyreğinde %14’lük büyüme gösterdi. FAVÖK rakamı ise çeyrek bazında 11 milyon TL’ye yükselerek 3. çeyrekteki %9.9’luk artışa kıyasla %14 artış sergiledi.

Şirketin işlem gören LKMNH iş kodlu hisse senedi bugün değer kaybedenler arasında yer alırken günlük bazdaki değişimi %4.17 oluyor ve  pay başına 4,83 TL’den ticarete giriyor. LKMNH dün 5,04 TL/’den kapanışını yapmıştı. Hisse senedinin 52 haftalık değişimi %25.23 seviyesinde kayıp verirken, 4,902 seviyesinde beliren 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrden grafikler görülmekte.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum