Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST 100 91.800 Desteğinde Kapanırken THYAO, GARAN, TUPRS ve KCHOL Değer Kaybetti

Borsa İstanbul haftanın ikinci işlem gününde de değer kaybederek 2'de 2 yapmayı başarırken, kapanış 91.800'de bulunan olası destek noktası oldu.
BIST 100 91.800 Desteğinde Kapanırken THYAO, GARAN, TUPRS ve KCHOL Değer Kaybetti
Yorum

Borsa İstanbul haftanın ikinci işlem gününü alıcılı açarken, seans ortasında gösterdiği toparlanma kapanışa taşınamadı ve haftanın ilk gününde gözlemlenen değer kaybı Salı gününde de sürdü. Endeks 11 Aralık gününü %0.46‘lık bir kayıp ile 91.800,86 seviyesinde kapattı.

Endeks ilk seansta pivot noktasının altında hareket ediyordu. Hafif toparlanmalar gösterse de günün kapanışını sabahki ele aldığımız ilk destek seviyesinde (91.800) kapattı. Yukarı tutuma çabaları gösteren Borsa İstanbul’un yatırımcının aklında yer eden psikolojik seviyelerin altında hareketler etmesi ve TL’de görülen değer kaybı kaynaklı pozitif tarafta tutunamaması aşağı yönlü bi kırılmanın başlayıp başlamadığını düşündürdü.

BIST Listeleri ve Vadelilerde 11 Aralık Değişimi

BIST Listelerinde Değer Kaybedenler KulübüBorsa İstanbul en fazla değer kazanan hisse senetlerinde sıralama, GRNYO %20.0, SKTAS %20.0, VKFYO %19.90 ve MAKTK %19.84 şeklinde gerçekleşirken, en fazla değer kaybedenler ise POLHO %19.97, OZGYO %19.91 ve KUYASR %16.67 oldu. Hacimli listesinde GARAN yine birinci olurken, sıralama THYAO, EREGL ve AKBNK olarak devam etti.

Aralık vade endeks kontratı %0.39‘luk bir kayıp ile 116.250 seviyesinden günü kapattı. Aralık vade döviz kontratı günün kazananı olarak gözlemlenirken %0.49 primlenme ile 5.4204 noktasında haftanın ikinci işlem gününü kapattı.

Hisse Senetlerinde Kayıplar Baskın Geldi

Hisse Senetlerinde Değer Kayıpları Yatırımcısını ÜzdüBorsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerinden yakından gözlemlediğimiz hizmet ve ulaşımda THYAO, bankacılıkta GARAN, imalat sanayinde TUPRS ve mali kuruluşlarda KCHOL bugünün kaybettiren hisse senetleri olarak kaydedildi.

THYAO Aşağı Seriyi Bozmadı

THYAO Desteklerini Kırmaya Devam EdiyorTHYAO son zamanlarda gösterdiği geri çekilmesini bozmadan %0.87‘lik bir değer kaybı ile 15,96 TL/P’den günü sonlandırdı. Kağıt aylık farkında pozitif tarafta 5,21 TL/P’de görünürken, haftalık bazda kayıplı bir görünüm oluşturdu (%2.09).

GARAN 8,00 TL’yi Denese de Kıramadı

GARAN Yukarı Hareket Etti Ancak TutunamadıGARAN bugün açılışı itibari ile yukarı yönde hareketler sergileyen bankacılık endeksine öncülük etmişti (günlük baz, tepe nokta 7,96 LT/P). Yoğun satıcılı işlemlerin ağırlık göstermesinden sonra yönünü aşağı çeviren kağıt günü %0.77 değer kaybederek 7,78 TL/P’den kapattı.

TUPRS Kazançlarını İade Etti

Haftanın İkinci İşlem Gününde TUPRS Kazanımlarını İade EttiTUPRS bugün endeksin toparlanması ile başlayan kazanımlarını endeksin değer kaybettiği işlem dakikalarında da ters orantılı bir şekilde sürdürmeyi başarmıştı ancak yukarı tarafta tutunamayan hisse geri çekildi ve günü %1.77 değer kaybederek, 122,40 TL/P’den kapattı.

KCHOL Endekse Paralel Hareket Etti

11 Aralık Salı KOCHL Değer Kaybını SürdürdüKCHOL bugünkü işlemlerinde negatif bölgede %1.71‘lik bir hareket göstererek, 14,41 TL/P seviyesinde günü kapattı. Hisse haftalık, aylık ve 52 haftalık değişimlerinin tümünde değer kaybı sergilerken değerler sırası ile %5.20, %6.31 ve %16.26  olarak gözlemlendi.

Hisse 14,78 seviyesinde yorumlanan denge noktası ile 14,55 ve 14,40 bölgelerinde yorumlanan destekleri üzerinden takip edilmekte. Diğer tarafta pivotunun üzerinde açılacak makas ile yorumlanan direnç seviyeleri ise 14,90 ve 15,16 olarak incelenebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu