Yatırım yapmaya başla!

BIST Başkanı Karadağ Nusret’i Borsaya Davet Etti

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Nusret'i borsaya davet etti. İşte çağrının detayları;
BIST Başkanı Karadağ Nusret’i Borsaya Davet Etti

Hem Borsa İstanbul’un hem de Türkiye Varlık Fonu‘nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Himmet Karadağ, dünya çapında ünlenen Nusret’i borsaya davet etti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısında konuşan Karadağ, borsaya gelmeden önce Nusret’in biraz daha büyümesini ve kurumsallık ölçeğine ulaşmasını istediğini söyledi.

“Nusret daha küçücük bir işletme” diyen Karadağ, başarılı bir şekilde ilerlediğini ve bir sonraki adımın borsaya girmek olduğunu söyledi.

Nusret İsterse Borsaya Gelebilir

Borsaya gelmek isterse gelebilir sözlerini kullanan BIST Başkanı, yeterli kurumsallık ölçeğini yakalamış olacağını da belirtti. “Küçük bir işletmeyken onu borsa şirketi yapsak, yeterinden de fazla fon sağlasak bu başarıyı sağlayamazdı,” diyen Karadağ, elde ettiği başarının gurur verici olduğunu da söyledi.

BIST Başkanı, fazla fonlamanın şirketlere yarar yerine zarar getirdiğine de dikkat çekti.

Himmet Karadağ Fonlama Yorumu

Karadağ, fazla fonlamanın şımarttığı ve başarısız kıldığı değersiz yatırımlar nedeniyle lüks tüketime dönüşen ve bir süre sonra batan aile şirketine de sözlerinde yer verdi. Bu nedenle fonlamanın ayarında olması gerektiğini belirtti.

“Fazlası narkoz etkisi yapıyor,” diyen Karadağ, fonlamanın işletmelere yaraması için doğru vadede ve maliyette olması gerektiğini ifade etti.

Nusret Kurumsallık Kazanarak Borsaya Girebilir

Nusret‘in ise yeterli kurumsallık ve denetim elde ettikten sonra borsaya gelerek fonlama alabileceğini söyledi. Diğer türlü işletmelerin başarı yerine başarısızlığa doğru ilerleyebileceklerine dikkat çekti.

“Salt bae” ismiyle dünya çapında ün kazanan Nusret, Narcos dizisinin 3. sezon fragmanında yer almış ve daha da ünlenmişti. Hayranları her geçen gün artarken, Google Pixel 2’nin tanıtım videosundaki yerini de alarak, her şeyin daha yeni başladığına dair sinyaller verdi. Bakalım Nusret bu sözler karşısında nasıl hareket edecek? Borsaya girme konusunda düşüncelerini heyecanla bekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum