Paylaşım
in G+

BIST 100 Son İki Aylık Düşük Seviyelerine Geri Dönerken TCELL Kazandıran Hisse Oldu


 

Borsa İstanbul 90.000 puandan kapanış yaparak bugün de dünyadan negatif ayrışma sergiledi.

Borsa İstanbul üçüncü günü de değer kaybederek kapattı. BIST 100 endeksi %1.91’lik yatırımcısını kaçıran bir değer kaybı sergiledi ve psikolojik destek 90k seviyesinde kapattı. Endeksin gün başında toparlanma çabası TL’nin değer kaybı ile kırılırken sınır operasyonu açıklaması ile ikinci seansta derinlik kazandı.

BIST 100 ve Vadelilerin Teknik Noktaları Ekim Seviyelerine Yaklaştı

BIST 100 Endeksi 90k Seviyelerine Geri DöndüSalı günkü veriler ışığında grafiklerin işaret ettiği 92k’da yorumlanan pivot noktasına bugünkü kapanış seviyesi ile açılan fark 2.000 puan civarına yaklaştı. Gelişme aşağı yönde bu denli derin olunca yatırımcının stresli karşıladığı hareketler satışların ateşini yükseltti. olası destek 91.370 noktası kırıldı. İkinci destek niteliğindeki 90.950 seviyesini de aşağı yönde kıran endeks 90.500 bölgesinde belirsiz grafikler çizildi. 

90.5k seviyesinin yakından takip edildiği işlemlerde yukarı tarafta tutunmayı başaramayan Borsa İstanbul kayıplarını artırdı ve kapanışını son aylardaki kazanımlarının fazlasını iade ederek gerçekleştirmiş oldu.

Vadeli endeks (Aralık) kontratı da bugün kaybettirirken, %1.78 gevşeme ile 114.200 seviyesinde günü sonlandırdı. Vadelide döviz tarafı (F_USDTRY1218) %0.29 aşağı yönde hareket (long pozisyon -%0.29) etti ve günü 5.4058 TL’den kapattı.

TCELL Değer Kazanırken, Endeks Kasım Başı Seviyelerine Geri Döndü

TCELL Değer Kazanırken, Endeks Kasım Seviyelerine GerilediBorsa İstanbul’da işlem gören 99 bileşenden 12 tanesi değer kazanırken 1 tanesi değişimini iade etti ve 86 tanesi değer kaybetti. En fazla kazanım TCELL’de (%4.20 12,30 TL/P) olurken, negatif tarafta öncü kağıt TTRAK (-%10.87) oldu. XBANK günü %3.64 değer kaybı ile tamamladı.

Borsa İstanbul bu hafta sergilediği performansı ile Kasım ayının başındaki seviyelerine tekrar geri dönüş gerçekleştirdi. Küresel piyasalarda görülen tepki alışlarının yurt içi hisse senetlerinde görülememesi TCMB toplantısından gelecek sonuç TL’de görülen kırılgan hareketlere rölatif gözlemlenmekte.

Diğer tarafta küresel piyasalarda belirsiz havaların ABD Çin gelişmeleri ile kısmen olumlu seyretmesine ters orantılı tahvillerde gerileme de dikkat çekmekti.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı