Yatırım yapmaya başla!

Birleşik Krallık’tan Afrika’daki Yenilenebilir Enerji Projelerine 100 Milyon Sterlin Finansman!

Birleşik Krallık hükümeti Polonya’daki COP24 Zirvesi sırasında Afrika’da 100 milyon sterlin değerinde yenilenebilir enerji yatırımı yapacağını duyurdu. İşte detaylar;
Birleşik Krallık’tan Afrika’daki Yenilenebilir Enerji Projelerine 100 Milyon Sterlin Finansman!

Birleşik Krallık hükümeti Polonya’daki COP24 Zirvesi sırasında Afrika’daki Yenilenebilir Enerji Performans Platformu (REPP) için 100 milyon sterlin değerinde ek fon duyurusu yaptı. Bu yeni fon sayesinde 5 yıl içinde Sahra Altı Afrika’da inşa edilecek 40 yeni temiz enerji projesi aracılığıyla yüz binlerce insanın ilk kez elektrik alacağı belirtildi.

Finansmanın ayrıca 2023 yılına kadar Afrika’daki yenilenebilir enerji pazarlarına ekstra 156 milyon sterlinlik özel finansın kilidini açacağı söylendi. Fonun her ülkenin doğal kaynaklarını kullanarak küçük ölçekli rüzgar, güneş, hidroelektrik ve jeotermal projelerin geliştiricilerini destekleyeceği de bildirildi.

Ayriyeten bu projelerden elde edilen enerjinin yeni ya da iyileştirilmiş erişim ile 2.4 milyon insana ulaştırılacağı kaydedildi.

Birleşik Krallık'tan Afrika'daki Yenilenebilir Enerji Projelerine 100 Milyon Sterlin Ek Fon DuyurusuBurada Birleşik Krallık hükümetinin daha önce REPP’e 48 milyon sterlin değerinde bir yatırım yapmayı taahhüt ettiği ve programın şu anda Tanzanya’dan Burundi’ye kadar bir dizi ülkede 18 yenilenebilir enerji projesini desteklediği bilgisi verildi. Keza bu program kapsamında desteklenen projeler arasında güneş, rüzgar, biyokütle, hidro ve jeotermal teknolojiler yer alıyor ve proje yaşamları boyunca 4.5 milyondan fazla kişiye yeni ya da gelişmiş erişim sağlaması bekleniyordu.

Ayrıca projeleri geliştirme ve faaliyete geçirme sırasında da 8000 kişilik istihdam yaratılacaktı.

İngiltere Afrika Finansmanı Yüz Binlerce Kişiyi Elektrik Sağlayacak İngiltere Enerji ve Temiz Büyüme Bakanı Claire Perry de konuyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde ekonomimizi büyütürken emisyonları azaltma konusunda dünya liderleriyiz ve yurt dışında da daha çevreci, daha temiz ekonomilere geçiş için ülkelere yardım eli uzatarak uluslararası liderliğimizi gösteriyoruz.”

İlaveten Claire Perry; “bu 100 milyon sterlin, toplulukların doğal kaynaklarının gücünü kullanarak yüz binlerce insana ilk kez elektrik sağlamalarına yardımcı olacak” dedi.

İngiltere Enerji ve Temiz Büyüme Bakanı Claire Perry 100 Milyon Sterlin Finansman AçıklamasıTemiz ve güvenilir enerji kaynaklarının inşasının, büyüyen yeşil ekonomiler için aynı zamanda binlerce kaliteli iş anlamına geleceğini de dile getirdi. Tüm bunların yanında ilgili haberlerde, bu projelerin ömürleri boyunca 3 milyon ton karbon emisyonunu azaltmalarının beklendiği bilgisinin üzeri çizildi.

Kaldı ki bu da yılda 800 bin arabadan çıkacak emisyona eşdeğerdi. Son olarak da finansmanın Birleşik Krallık hükümetinin, diğer hükümetleri, özel sektörü ve toplulukları iklim değişikliği konusunda teşvik etmek için 2020 yılına kadar uluslararası iklim finansmanında 5.8 milyar sterlinlik yatırım yapma taahhüdünün bir parçası olduğu söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum