Yatırım yapmaya başla!

Birçok Giyim Mağazası Koronavirüsün Yayılımını Önlemek için Geçici Olarak Kapandı

Bazı giyim perakendecileri koronavirüsle mücadele kapsamında mağazalarını geçici olarak kapattı. AVM’lerin de kapatılması yönünde öneride bulunuldu.
Birçok Giyim Mağazası Koronavirüsün Yayılımını Önlemek için Geçici Olarak Kapandı

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ikinci can kaybının yaşandığını açıklamasının ardından kaygıların düzeyi iyice arttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 86 kişinin katıldığı toplantı sonrasında halka mümkün olduğunca evlerinden çıkmamalarını tavsiye etti.

Geçtiğimiz günlerde de restoran, kafe, spor salonu, kapalı çocuk oyun salonları, internet cafe, disco, bar nargile cafe gibi yerlerin kapatılmasına karar verilmişti. Vaka sayısı her geçen gün artış gösterirken bazı giyim mağazaları hem çalışanları hem de halk sağlığını göz önünde bulundurarak faaliyetlerine geçici bir süre ara verdiğini duyurdu.

Aralarında Boyner, İpekyol, Beymen gibi büyük markaların yer aldığı bazı giyim perakendecileri 19 Mart itibarıyla geçici olarak mağazalarını kapatıyor.

Mağazalar KapandıKüresel bir sorun haline gelen yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler devam ediyor. İlk olarak 12 Aralık‘ta Çin’de ortaya çıkan Kovid-19 ülkemize gecikmeli olarak gelse de hızla yayılım gösterdiği aşikar.

Bu doğrultuda salgının yayılma hızını önlemek amacıyla birçok giyim markası mağazalarını kapatma kararı aldı. Bunlar arasında; İpekyol, Boyner, Mavi, Machka, Twist, YKM, Mudo, Adil Işık ve Oxxo gibi isimler yer alıyor.

Söz konusu mağazaların yönetimleri tarafından yapılan açıklamaların temelinde; müşterilerin, çalışanların ve çalışanlarının ailelerinin sağlığını korumak amacıyla 19.03.2020 tarihi itibarıyla mağaza faaliyetlerine geçici bir süre ara verildiği yer alıyor. Bunlara ilaveten Galatasaray Kulübünün resmi ürünlerini satan GS Store da bir süre mağazalarının kapalı olacağını duyurdu.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) AVM’lerin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı aldı.

AVM'ler Kapatılsın ÖnerisiDernekten yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka evlerinde durması tavsiyesi doğrultusunda, AVM’lerin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı aldığı bildirildi.

Halk sağlığı için belirlenen bu tavsiyede birçok mağazanın kapatma kararı alması ve perakendecilerden gelen taleplerin etkisi olduğu belirtildi.  Koronavirüs Bilim Kurulu ise restoranlarda masalar arasındaki mesafenin en az 1 metre olması kararı aldığını açıkladı.

Bunun yanında odaların, camların ve diğer alanların günlük temizliğinin yapılması şartı getirildi. Özellikle ellerin çok temas ettiği kapı kolları, elektrik düğmeleri, telefon ahizeleri, tuvalet ve lavabo gibi yerlere özen gösterilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum