Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Yılda Yüzde 15 Bin Arttı! En Büyük 3. Meme Coin Oldu

Meme coin evreni, hem bilindik altcoinleri hem de BTC gibi dev kripto paraları geride bırakmaya hazırlanıyor. Getirileri ise inanması güç boyutlara ulaşıyor.
Bir Yılda Yüzde 15 Bin Arttı! En Büyük 3. Meme Coin Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para dünyası her gün yeni bir kavramla tanışmamızı sağlıyor. Söz konusu kripto paralar olduğu için bu kavramlar büyük kazançlarla birlikte anılıyor. Dolayısıyla dünya genelinde yaşanan yüksek faiz, artan enflasyon ve yükselen belirsizlik kriptolara olan güveni bir miktar daha sağlamlaştırıyor.

Son aylarda spot bitcoin ETF haberleriyle hareketlenen piyasa, Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırım döngüsünü sonlandırıp faiz indirimlerine başlayacağı beklentileriyle yükselişini hızlandırdı. Beklenen çılgın artışlar henüz görülemese de arka planda kalan bazı altcoin ve meme coinler, kripto para piyasasını sallamaya devam ediyor.

Bonk, son haftaların en popüler meme coinlerinden birisi. Son bir aylık getirisiyle bitcoini 16’ya katladıktan sonra bir miktar gevşeyen Bonk, geçen yıl 29 Aralık gününde piyasaya sürülmüştü. O günden bugüne yüzde 15 binden fazla artış gösterdiği görülüyor.

Bonk İstatistikleri
Kaynak: Coinmarketcap ve Coingecko

Coingecko verilerine göre piyasaya sürüldüğünden bugüne yüzde 15.249,06 artış gösterdiği görülürken, Coinmarketcap verilerine göre yüzde 13.838,07 artış gerçekleşti. Veriler arasında fark olsa bile daha 1 yıl olmadan yüzde 10 bin getiri sunması, yatırımcısına bir servet getirmiş olacağını gösteriyor.

Bonk fiyatı 8 Aralık Cuma günü 0,00001301 dolara yükselerek rekor kırmıştı. Ardından yükselişine devam etti ve ertesi gün 0,00001468 dolara tırmandı. Devamında gelen satışlarla birlikte 0,00001038 dolar bandına geri çekilen Bonk, yeniden pozitife döndü ve 0,000013 doların üstünde gezmeye başladı.

GCM Yatırım Banner
Bonk Üçüncü Büyük Meme Coin
Kaynak: Coinmarketcap

Solana merkezli ve köpek temalı Bonk’ta görülen yükseliş sonrasında piyasa değeri 710 milyon doların üstünü gördü. Böylece Pepe ve Floki gibi rakiplerini geride bırakarak piyasa değeri açısından en büyük 3. meme coin olmayı başardı.

Teknik analiz göstergeleri Bonk almak için riskli bir döneme girildiğini gösteriyor. Ayrıca haftalık RSI göstergesi de aşırı alım bölgesine işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.