Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bir Şirket Daha Halka Arz Olmayı Planlıyor: Kalyon Enerji

Sermayesini güçlendirmek ve finansal anlamdaki fırsatlardan yararlanmak isteyen şirketler borsaya katılıyor. Kalyon Enerji de halka arzı düşündüklerini duyurdu.
Bir Şirket Daha Halka Arz Olmayı Planlıyor: Kalyon Enerji
Son Güncelleme: 
Yorum

Şirketler organize, şeffaf, düzenli çalışan ve güvenilir bir piyasa üzerinden sermaye elde edebilmek için halka arz yöntemini seçiyor. Bu yol ile finansmanını daha da kuvvetlendirmek ve borç senedi ihraç edebilme imkanlarından yararlanabilmek isteyen şirketler, Borsa İstanbul’da yerlerini alıyor. Kalyon Enerji de bu doğrultuda adım atmayı planladıklarını duyurdu.

Kalyon Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Murtaza Ata, Bloomberg HT’ye konuk olarak şirketin konuyla ilgili planlarından bahsetti.

Ata, Türkiye’nin enerji konusunda yerli adımlar atmasının bağımsızlık için önemli olduğunu vurguladı. Güneş paneli hususunda Türkiye’nin yüzde 90 oranında dışa bağımlı olduğunu söyledi.

Uluslararası finans kuruluşlarının milli yatırımları destekleme konusunda çok da yardımcı olmadığını belirtti ve sanayi kuruluşlarına kendi elektriklerini üretebilme olanağı verilmesinin kritik bir önem taşıdığını paylaştı.

Yönetim Kurulu Üyesi Ata, Kalyon Enerji olarak önümüzdeki dönemde halka açılmayı düşündüklerini ve bu hamlenin gelecek yıl gerçekleşebileceğini söyledi. Bu süreçte 400 megavatlık yeni güneş enerjisi santrali yatırımını tamamlamış olacaklarını bildirdi.

Kalyon Holding Hakkında Bilgiler

1974 yılında kurulan şirket inşaat, yatırım, işletme, gayrimenkul, enerji ve sanayi sektöründe faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 35 bin çalışanla 78 yıldır köklü bir geçmişe sahip olan şirket, teknoloji ve inovasyona yatırım yapmayı tercih ediyor.

Şirketin yapmış olduğu yatırımlara bakıldığında çok büyük projelerde adının geçtiği görülüyor.

Resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre İstanbul Havalimanı’nın yapımı ve işletmesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti deniz geçişi isale hattı, Avrupa’nın en büyük ileri biyolojik atık su arıtma tesisi, Türkiye’nin ilk metrobüs yol inşaatı, Türkiye’nin ilk açık deniz sondaj platformu, Türkiye’nin ilk yüzen sıvılaştırılmış doğalgaz depolama ve gazlaştırma terminali yatırımı, Kuzey Marmara Otoyolu gibi projelere imza atıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu