Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Şirket Daha Halka Arz için Gün Sayıyor

Gıda sektöründe faaliyet gösteren şirket, halka açılmak için Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayını bekliyor. Detaylar haberde...
Bir Şirket Daha Halka Arz için Gün Sayıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arz furyasına katılan şirketler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Durukan Şekerleme San. ve Tic. A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusunu yaptı. Borsaya açılarak kurumsallaşmaya hız vermek isteyen şirketin, Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Durukan şirket hakkında bilgi vererek halka arz geliri ile yapılacaklardan bahsetti.

1976 yılından beri faaliyette olan şirket hakkında konuşan Durukan, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satışlarını artırdıklarını belirtti. 2020 yılından bu yana yeni ürünler geliştirdiklerini söyledi.

İhracata odaklandıklarını belirterek, Durukan markalı ürünlerin bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemekte olduğunu bildirdi.

Uğur Durukan şirketin, halka arz geliri ile 2024 yılında üretim hatlarını büyüteceğini, üretim kapasitesini arttıracak ve kendi enerjisini üretecek yatırımlar planladığını söyledi.

2024 yılında üretimin artacağını belirten Durukan, yenilikçi ürünlerden birinin sıvı şekerleme olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hedef 530 Milyon TL Ciro

Durukan Şekerleme Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Durukan son 3 yılda 4 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirtti.

2022 yılında 360 milyon liralık bir ciro yakaladıklarını söyledi. Geçen yıl ihracattaki ciro payının yüzde 54 olduğunu bunun 2023’ün ilk yarısında yüzde 60’a ulaştığını bildirdi. Hedefin bu yılı 530 milyon TL ciro ile kapatmak olduğunu aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.