Yatırım yapmaya başla!

İki Çılgın “Bir Retweete Bir Bitcoin” Vereceğini Söyleyince Ortalık Karıştı!

Atılan bir tweet sonrasında binlerce insan bitcoin hayalleri kurmaya başladı. Çünkü birileri "bir retweete bir bitcoin" vereceğini iddia etti! Buyurun, haberin detayları...
İki Çılgın “Bir Retweete Bir Bitcoin” Vereceğini Söyleyince Ortalık Karıştı!

Bitcoin her geçen gün biraz daha değer kazanırken, “keşke bir tane de benim olsa” diyenlerin sayısı da doğal olarak artıyor. Hele de geçmiş yıllarda bitcoin alıp, azıcık değerlendiğinde satanların ya da cüzdanlarını kaybedenlerin yaşadığı pişmanlık öyle düşünüyorum ki anlatılamıyor!

Sonuçta; yeni dünyanın para birimi olabileceği söylenen bitcoin hakkındaki benzer yorumlar her dakika gerçeğe bürünüyor. Düşünsenize; daha 4 ay önce bitcoinin 7500 dolara yükseleceği yönündeki haberlere “hadi canım, sen de” demiş, ardından 4 bin, 5 bin, 6 bin derken birçoğumuz bitcoine yatırım yapmadığımız için oturup dizimizi dövmüştük.

Öte yandan, sadece saatler önce bitcoinin 3 bin dolar yükselerek 15 bin dolar sınırına yükseldiğini de gördük.

Bitcoinin Değeri Sürekli Artıyor!Ve bugün 19 bin 399 dolara yükselen bitcoinin yeni rekoru karşısında “yok artık” dedik. Sonuçta; durum bu! Şimdi gelelim, insanlardaki bitcoin sahibi olma çılgınlığının geldiği boyutlara!

Gerçi şimdi konuşacağımız haber her şeyini satıp bitcoin alan adamın hikayesi kadar çılgın değil!

Bitcoin için Her Şeyini Satan İnsanlar Var!Ancak bitcoinin nelere kadir olabileceği hakkında kesinlikle fikir veriyor. Evet, her şey saatler önce @Joshwilkyyy tarafından atılan bir tweetle başladı.

Aşağıda sizin de gördüğünüz tweeti atılalı daha 24 saat bile olmamış ama on binlerce kişiye ulaşmış.

Çünkü @Joshwilkyyy söz konusu gönderisinde; 2011’de 2.87 dolarken 1500 bitcoin aldığını ve postunu retweetleyen kişiler arasından rasgele seçeceği 5 kişinin her birine bir bitcoin vereceğini söyleyerek mutlu yıllar diliyor. Post daha şimdiden 34 bin kez retweetlenmiş.

Twitter’da aynı sözü veren tek kişi @Joshwilkyyy de değil, Travis Weaver da postunu retweetleyen insanlara bitcoin vereceğini iddia ediyor.

Tıpkı Josh gibi 2011’de 1500 bitcoin satın aldığını belirten Travis, 5 şanslı kişiye birer bitcoin hediye edeceğini duyurmuş. Ve onun postunu retweetleyenlerin sayısı da daha şimdiden 146 bine ulaşmış. Fakat bitcoin sözü veren iki kişinin de doğruyu söyleyip söylemediği bilinmiyor.

Hatta The Verge iki isme de ulaşarak bilgiyi doğrulamaları adına bitcoin cüzdanlarının ekran görüntülerini yollamalarını rica etmiş. Fakat ikisi de mesaja cevap vermemiş. Yine de binlerce kişi bitcoin sözünün doğru çıkmasını umarak nefeslerini tutmuş bu iki ismin atacağı yeni tweeti bekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum