Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Kripto Yasağı Daha! Adres Yine Çin!

Çin hükümetinin kripto para birimlerini kontrol altında tutma çabaları doğrultusunda yasaklamaları sürerken, WeChat'ten de bir kripto yasağı geldi. İşte detaylar...
Bir Kripto Yasağı Daha! Adres Yine Çin!
HABER GİRİŞ

Kripto para madenciliğine, bankaların kripto para şirketleriyle iş yapmasına ve kripto para hizmetleri veren çeşitli şirketlere getirdiği yasaklarla bilinen Çin’den bir engelleme daha geldi.

WeChat, Kripto Hesaplarını Engellemeye Başladı

Ülkenin popüler sesli ve yazılı mesajlaşma uygulaması WeChat, platformunda kripto ile ilgili açılmış hesapları yasaklamaya başladı.

Çinli blockchain muhabiri Colin Wu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre; WeChat, platformda NFT ve kriptoların ihracı, finansmanı ve ticaretiyle ilgili açılmış olan hesapların sınırlandırılacağını ya da yasaklanacağını belirtmek için kurallarını güncelledi.

Güncellenen kurallara göre; günlük 1,1 milyardan fazla aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan WeChat, “yasadışı ticari operasyonlar” maddesinin altına “sanal para birimi veya dijital tahsilat işine girmeyi” koydu ve bunu “içerik ihlali” olarak değerlendirdi.

Yasaklar Hangi Hesapları İçeriyor?

Bu hesapların içerisinde özellikle, sanal ve fiat para birimi arasındaki veya kripto para birimleri arasındaki işlem ve takas işlerini; kripto işlemleri için bilgi, aracılık ve fiyatlandırma hizmetlerini sağlayan hesapların yanı sıra token ihraç finansmanı ve kripto para türev ticareti içeren hesapların yer aldığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca kuralların, dijital tahsilatların ikincil işlemleriyle ilgili hizmet veya içerik sağlayan hesapları da kapsadığı not edildi.

WeChat yeni kurallara aykırı ihlaller tespit edilirse, ihlal eden resmi hesabın bir süre içinde düzeltilmesini emredeceğini ve ihlalin ciddiyetine göre kalıcı olarak yasaklanana kadar hesabın bazı işlevlerini kısıtlayacağının altını çiziyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın