Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Günde Yüzde 300 Yükseldi! O Kripto Paralar Uçuşa Geçti!

LUNA ekosistemine bağlı algoritmik stablecoin TerraClassicUSD'nin patlayıcı yükselişi ile birlikte LUNC ve LUNA fiyatlarında önemli artış gözlemleniyor. Detaylar;
Bir Günde Yüzde 300 Yükseldi! O Kripto Paralar Uçuşa Geçti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

LUNA ekosistemine bağlı algoritmik stablecoin TerraClassicUSD (USTC), çok kısa sürede yüzde 300’ün üzerinde kazanç kaydettiği göz alıcı bir yükseliş ivmesi yakaladı. Çarpıcı bir dizi gelişmeyle birlikte dijital varlığın son 24 saatteki fiyat artışı, yatırımcıların bu durumun, Terra Classic (LUNC) ve LUNA ekosisteminin potansiyel canlanması için ne anlama geldiğini merak etmelerine neden oldu.

1 Dolara Giden Yol: USTC Neden Bir Günde Yüzde 300 Yükseldi?

USTC, UST olarak bilindiği 2022 yılındaki çöküşünden bu yana bir stablecoin olarak kullanışlılığının çok büyük bölümünü kaybetti. O dönem yaşanan olumsuz gelişmelerle ABD dolarına olan sabitliğini kaybetmesi, kardeş tokenı LUNA’nın da değerinin çoğunu kaybetmesine ve Terra-LUNA blok zinciri ekosisteminin bitişine yol açan bir olaylar zinciriyle sonuçlandı.

Stablecoin, ABD dolarına olan bağlılığını kaybettikten sonra UST Classic olarak yeniden markalandı ve değeri 0,01 dolara kadar düştü.

Çöküşün üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti ancak görünen o ki token ve LUNA ekosisteminin bazı üyeleri henüz pes etmeye hazır değil! Son fiyat hareketi, TerraClassicUSD’nin son 24 saat içinde yüzde 300 artışla 0,01569 dolardan 0,0755 dolara kadar çıkmasını sağladı. Bu artışın katalizörünün, bir LUNC topluluk projesi olan Terra Classic Labs (TCL) kaynaklı olduğu belirtiliyor.

Ekim 2023’te eski LUNA ekosisteminin bazı üyeleri tarafından oluşturulan Terra Classic Labs, kendi internet sitesinde belirtildiği üzere Terra ekosisteminin yeniden canlanması için yeni LUNC projelerini desteklemeyi hedefliyor.

GCM Yatırım Banner

Luna Classic Labs’ın resmi ortağı konumundaki Trader QT tarafından yapılan bir sosyal medya paylaşımında, ekibin USTC başına ortalama 0,021 dolar fiyatla 500.000 dolar karşılığında yaklaşık 25,6 milyon USTC‘lik devasa bir alım gerçekleştirdiği belirtildi.

Trader QT Terra Tweeti
Kaynak: X / Qx_Ears

Bu hamle USTC’nin yükselmesine yol açarak Terra Classic Labs’ın kripto para birimini canlandırmaya ve istikrara kavuşturmaya yardımcı olabileceği yönündeki umutları bir kez daha körükledi.

Terra Classic 1 Dolara Dönebilir mi?

Terra Classic Labs’ın hamlesi USTC’yi yükselişe geçirmiş olsa da stablecoin 0.052 dolar civarında işlem görüyor ve 1 dolarlık fiyat noktasından hala çok uzakta. Kripto varlık, ABD dolarına olan sabitliğini yeniden kazanmadan önce mevcut fiyatından yüzde 1837’lik bir kazanç daha kaydetmek zorunda ve bu durum, varlığın değerinin şu an için ne kadar geride olduğunu ortaya koymakta.

Bununla birlikte, son fiyat hareketi Terra Classic LUNC üzerinde önemli yükseliş etkisi yarattı. Piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada 74. sıraya kadar çıkış yapan LUNC, son 24 saat içinde yüzde 45’e yakın artış gösterdi. Altcoin, haber yazımı itibarıyla 0,0001146 dolardan işlem görüyor.

LUNC Fiyat Grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Terra Classic topluluğu kripto para biriminden vazgeçmemiş olsa da, LUNA ekosistemi o zamandan beri yeniden markalaştı ve Terra Classic LUNC’den LUNA adlı kendi yerel tokenına sahip yeni bir zincire (Terra 2.0) geçti.

Paratic Piyasalar’dan alınan veriler, LUNA’nın son 24 saatte yüzde 19 arttığını ve haber yazımı itibarıyla 0,83 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Böylelikle her iki altcoin, günün en çok kazandıran altcoinleri listesine tepeden girmiş oldu.

Sonuç olarak, LUNA da TerraClassicUSD artışına gayet olumlu tepki vermiş gibi görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.