Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Ayını Doldurmayan Halka Arza Yatırım Desteği Arttı

Bu ay başında halka arz edilen Kuzey Boru, yatırım teşvik belgesi kapsamında tutarın artırılması için yaptığı başvuruya olumlu yanıt aldı.
Bir Ayını Doldurmayan Halka Arza Yatırım Desteği Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kuzey Boru A.Ş. yatırım teşvik belgesi revizyonu dolayısıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklamada bulundu. Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesindeki Cam Elyaf Takviyeli Polyester Boru (CTP) yatırımı ile ilgili olarak 6. Bölge desteği ihtiva eden 541018 Numaralı Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında revizyon yapıldığı belirtildi.

Bu güncellemeyle birlikte yatırım tutarının 468.539.988 TL’ye yükseltilmesi için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına müracaat edildiği ve bugün yapılan başvuru sonucunda talebin uygun görülüp yatırım teşvik belgesinin revize edildiği açıklandı.

Söz konusu yatırım içinde yer alan destekler; KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, 12 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği, 10 yıl sigorta primi desteği, faiz/kar payı desteği, yatırım yeri tahsisi ve 10 yıl boyunca gelir vergisi stopaj desteği yer alıyor.

7-8 Aralık tarihlerinde halka arz edilen Kuzey Boru (KBORU) hisse senedi, saat 14.25 itibarıyla yüzde 2,84 artışla 44,2 liradan işlem görüyor. 36,20 liradan arz edilen hissenin fiyatı 58,20 liraya kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın